28-Mayıs-2023 08:58:33

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
MUHTEMEL 2 ADAYI  AÇIKLIYORUZ!

MUHTEMEL 2 ADAYI AÇIKLIYORUZ!

Her seçim döneminde halkın nabzını tutan ve hedefi 12’den vuran Yenigün, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti’nin Bolu Milletvekili adaylarının kimler olacağı yönünde araştırmalarını yapmaya başladı.

Yapılan araştırmalarda 2 isim ön plana çıkıyor ve listede bu 2 isim Yüzde 75 oranında yer alacaklar. Bu 2 isim ise 2002 yılında partinin kuruluşunda görev alan Kurucular Kurulu Üyesi Habibe Güner ile hali hazırda Milletvekili olan Fehmi Küpçü. Şimdiden bu iki ismin listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gerede kontenjanından aday olacak olan mevcut Milletvekili Fehmi Küpçü, yanına dev bir desteği almış durumda. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile AK Parti Gerede ilçe yönetiminin tam destek verdiği Küpçü’nün yine il başkanlığı sürecinde İl Başkanı Nurettin Doğanay ve yönetiminin yanında dimdik duruşu kendisini il yönetimi tarafından da listede görmek istenilen aday yapmış durumda. Gerede’de halkın nabzı da Küpçü’nün yeniden aday gösterileceği yönünde.

Sıra ne olacak?

AK Parti’nin Bolu Milletvekili aday sıralamasında Gerede’yi bekleyen tek tehlike Fehmi Küpçü’nün sıralamadaki konumu olacak. Küpçü’nün hem Gerede hem de Bolu’da sevilen biri olması nedeniyle 3. sıradan aday gösterilmesi halinde Gerede’nin blok oylarının seçilemez endişesiyle bölünebileceği konuşuluyor. Bu bölünmenin yaşanmaması için AK Parti Genel Merkezi’nin Gerede’ye yine 2. sıradan yer vermesi beklenirken, kamuoyundaki beklenti de bu şekilde.

Kurucular Kurulu Üyesi Habibe Güner’in listenin ilk sırasından aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken, Küpçü’nün 2. sıradan listede yer alacağı ve 24 aday adayı isim arasından da en fazla destek gören ismin 3. sıradan listeye konulması bekleniyor. Yine mevcut Milletvekili Ali Ercoşkun’un bu dönem dinlendirilebileceği de Bolu’da yüksek ihtimaller arasında gösteriliyor.

65 günlük seçim sürecinin kısa olması ve milletvekili alternatifinin çok olması sebebiyle AK Parti’de milletvekillerinin merkez yoklaması yöntemi kullanarak belirleneceği konuşuluyor.

Cevap bırakın