29-Ocak-2023 19:08:11

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Nefes kesen operasyonda zehir tacirlerine ağır darbe!

Nefes kesen operasyonda zehir tacirlerine ağır darbe!

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri Gerede’de takibe aldıkları uyuşturucu yüklü tırı oluşturulan kontrol noktasında durdurdu. Yapılan aramalarda piyasa değeri 1.5 Milyon TL değerinde eroin ele geçirildi.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri uyuşturucu tacirlerine son zamanların en büyük darbelerinden birini vurdu. Uluslararası bir çok yol ağının geçiş noktası konumunda olan Gerede’de polis ekipleri tarafından bir tır takibe alındı.

Sürücülüğünü S.Ç.’nin yaptığı tır aracının gizli bölmelerinde doğu illerinden temin ettikleri uyuşturucu (eroin) maddesini İstanbul iline sevk edileceği bilgisi elde edilerek başlatılan operasyonda Gerede’den oluşturulan kontrol noktasına kadar takip titizlikle devam etti. TEM otoyolunda oluşturulan kontrol noktasında durdurulan tır didik didik arandı.

Yapılan operasyonda tırın kupa üst kısmında brandaya sarılı 3 ayrı çuval içerisinde, 78 paket halinde, daralı ağırlığı 41 kilo 130 gram gelen eroin ele geçirildi. Tır sürücüsü S.Ç. gözaltına alındı. Ele geçirilen eroin maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 1.5 Milyon TL olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın