04-Aralık-2022 14:29:31

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
O firma Kocaeli’nin yüz akı!

O firma Kocaeli’nin yüz akı!

YENİGÜN ÖZEL HABER_

Gerede’den fabrika kurmak için parsel alan firmanın “Özka” firması olduğu bilgisine ulaşıldı. ÖzKa Lastik ve Kauçuk Sanayi, 2013 yılında “Anadolu’nun 500 En Büyük Şirketi” araştırmasında istihdamını en çok artıran şirket olarak 2’ciliği elde etti.

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’un kamuoyuna ilk kez paylaştığı parsel alan lastik fabrikasının muhabirlerimiz Özka Lastik A.Ş. olduğu bilgisine ulaştı.

Lastik sektörüne 2004 yılında giren Özka Lastik A.Ş.’nin temelleri 1994 yılında atıldı. Kanık Şirketler Topluluğunun bir üyesi olan kuruluş üretime başladığı ilk dönemlerinde, lastik kaplama sektörüne Sıcak Lastik Kaplama Sırt Hamuru ve Soğuk Lastik Kaplama Sırt Hamuru üretti. 2004 yılında yeni tesisine taşınan Özka Lastik A.Ş. yeni yatırımları ve yönetim anlayışı ile Bahçe / Tarla Lastiği, Kamyonet – Minibüs Lastiği, Traktör Ön Lastiği, Römork Lastiği, Traktör Arka Lastiği, İş Makinesi Lastiği, Biçerdöver Lastiği, Forklift Lastiği ve Panzer Lastiği üretmeye başladı. ISO 9001 KYS, ISO 14001 ÇYS ve TS 18001 İSG Yönetim Sistemlerini uygulayan firma, uluslararası standartlara ( ETRTO, ECE R54 ) uygun, güvenilir ürünler üretiyor. Kacaeli/İzmit’te üretimini sürdüren fabrika Gerede’den aldığı parselle birlikte ilçemize lastik üretimi alanında 2’nci fabrikasını kuracak.

İstihdamını artırıyor

Gerede’den fabrika yapımı için parsel satın alan firmaya ilişkin bir başka bilgiye de ulaşan muhabirlerimiz, 2013 yılında Öz-Ka Lastik ve Kauçuk Sanayi’nin “Anadolu’nun 500 En Büyük Şirket i” araştırmasında istihdamını en çok artıran şirket olarak 2’ciliği elde ettiği bilgisine ulaştı. Ulaşılan bu bilgi de Gerede ilçemize önemli kazanım elde edildiğini gösteriyor.

1 Yorumlar
geredeli faik

gelirse siyasilerin elini öperim, kaymakam beyin de boynuna sarılırım güzel bir kazanım olur inşallah

Cevap bırakın