27-Mayıs-2023 22:40:19

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
O İSİM SERBEST!

O İSİM SERBEST!

FETÖ/PDY yapılanması kapsamında 16 Temmuz 2016 tarihinden sonra gözaltına alınan isimler arasında yer alan 2 isim daha tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Gerede’de gözaltına alınarak tutuklanan ve tutuksuz yargılanan isimler için hazırlanan iddianamenin kabul edilmesi ile beraber Yücel Y. ile Ramazan Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Perşembe günü Yunus N.G. de tutuklu kaldığı yaklaşık 1 yılın ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan diğer ismin ise bir dönem Zaman Gazetesi dağıtımını yapan Hasan Ç. olduğu bilgisine ulaşıldı.

16 Temmuz 2016 tarihinden sonra Gerede’de işadamlarına yönelik sürdürülen FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik tutuklu yargılanan şahısların sayısı böylece 11’e düştü. Gerede’deki işadamlarının ağırlıklı olduğu şahısların yargılanacağı mahkeme 11 Aralık 2017 Pazartesi günü görülecek.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianamenin kabul edilmesiyle beraber, Yücel Y., Ramazan Ç. ve Perşembe günü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yunus N.G. ve Hasan Ç. ile birlikte iddianamede adı geçen 22 isimden tutuksuz yargılananların sayısı 7’den 11’e çıktı. Tutuklu yargılananlar ise 11’e düştü.

İddianamede adı geçen ve tutuklu yargılanacak isimler şöyle; Yavuz Ş. (FETÖ/PDY örgüt yöneticisi), Ali D., Demiray K., Eşref Z., İbrahim B., İsmail A., Kemal A., Mustafa D., Recep Y., Serhad A.V. İddianamede adı geçen ve tutuksuz yargılanacak isimler ise şöyle; A.K., C.U., H.V., H.C., H.Ç., R.Ç., S.G., S.B., S.G., Y.Y., Y.N.G.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalarda; tanık beyanları, bylock, 17/25 Aralık sonrası Bank Asya kayıtları, FETÖ’ye yakın dernek ve sendika üyeliği, FETÖ’ye yönelik söylemler, Zaman Gazetesi aboneliği, Kardelen A.Ş. yöneticisi olmak iddialarıyla kişiler hakkında işlem yapıldı.

Cevap bırakın