28-Mayıs-2023 09:00:13

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
PAZARYERİ AÇIK ALANA KURULACAK

PAZARYERİ AÇIK ALANA KURULACAK

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile yarın kurulacak pazaryerinin açık alana kurulacağını, meyve ve sebze satışlarının yıkılan öğretmenevi alanında gerçekleşeceğini açıkladı.

Gerede Kapalı Pazaryeri artık bir süreliğine kapalı kalacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında açık alana kurulması kararlaştırılan yeni pazaryeri alanının yıkılan öğretmenevi alanına kurulmasının kararlaştırıldığıunı belirten Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Vatandaşların sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda/temizlik maddelerinin karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak, çanta, süs eşyası vb. zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışı 27 Mart saat 17.00 itibariyle geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

Pazar/satış yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi/satışının yapılması sağlanacaktır. Pazar/satış yerleri en geç saat 19:00’a kadar faaliyet yürütebilecektir.

İçişleri Bakanlığımızın Koronavirüsü Tedbirleri Kapsamında yayınladığı genelgeye istinaden Kapalı Hal Pazarımız içersindeki yaş sebze meyve satan esnaflarımız Kapalı Pazar Alanının karşısında bulunan öğretmenevi alanına kurulacaktır. Pazarımız saat 19.00’da kapanacaktır.”uyarısını yaptı.

Cevap bırakın