29-Ocak-2023 23:40:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
POLAT, GEREDE OSB’DEN FABRİKA KURMAK İÇİN PARSEL ALDI

POLAT, GEREDE OSB’DEN FABRİKA KURMAK İÇİN PARSEL ALDI

 

Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’ın ortakları arasında yer alan Nova Orman Ürünleri A.Ş., Gerede OSB’den 2 arazi satın aldı. Necati Şaşmaz’ın OSB’ye 2 adet fabrika kuracağı öğrenildi.

Türkiye’nin Polat Alemdar karakteriyle tanıdığı ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, yatırımlarını sürdürüyor. Daha önce Gerede’ye Nova Orman Ürünleri A.Ş. çatısı altında Türkiye’de thermovood teknolojisi ile ilk üretim yapan fabrikayı kuran Necati Şaşmaz, Gerede OSB’den 2 arazi satın aldı. Ahşap üzerine kurduğu fabrikası Türkiye’de zirveye ulaşan ve her geçen gün pazarlama ağını yükselten fabrika Gerede ilçesinin istihdamına da katkıda bulundu.

Necati Şaşmaz’ın satın aldığı 2 arazi üzerine 2 fabrika kuracağı öğrenildi. Farklı bir sektörde üretim yapılacak bu fabrikaların yine ilçe istihdamına katkı sağlaması hedeflenirken, Necati Şaşmaz’ın hangi alanda üretim yapacağına ilişkin sorunun cevabı şimdilik gizli tutuluyor.

O fabrikaların inşaatları bitiyor

Ayrıca Gerede OSB’de 2 büyük fabrikanın da inşaatları tamamlanma aşamasına geldi. Türkiye’nin güçlü firmaları arasında yer alan Eruslu tarafından yapımına başlanılan, 5 parsel üzerine inşa edilen ve tekstil üzerine faaliyet gösterecek fabrika inşaatı ile Gerede OSB’den 8 parsel satın alan ve ilk etapta 4 parsel üzerine fabrika inşaatına başlayan NSR firmalarının fabrika inşaatları bu yıl tamamlanıyor. NSR firması da yangın önleyici madde üretimi gerçekleştirecek.

Cevap bırakın