24-Eylül-2023 19:24:54

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
Polisten kafeterya baskını!

Polisten kafeterya baskını!

Polis, öğrencilerin Gerede’de gittiği kafelere gece baskını yaptı. Kafelerde kimlik sorgulaması ve üst araması yapan ekipler, kendilerine zorluk çıkaran öğrencilere bu uygulamaların kendi güvenlikleri için olduğunu anlatmaya çalıştı.

Gerede’de üniversite yolu üzerinde bulunan öğrencilerin gittiği kafelere polis gece baskını yaptı. Resmi kıyafet ve yelek giyen sivil polisler, kafelerde oturanların tek tek üstünü aradı. 10 polisin katıldığı uygulamada, müşterilerin kimlikleri toplanarak GBT’sine bakıldı, ikametgah adresleri tespit edildi. Üzerinde kimliği bulunmayan öğrenciler emniyete götürüldü. Polis ekipleri, kendilerine zorluk çıkaran öğrencilere ise bu uygulamaların kendi güvenlikleri için olduğunu anlatmaya çalıştı. Özellikle öğrencilerin uyuşturucuya bulaşmamaları için bu tür uygulamaların sıklıkla yapılacağı öğrenilirken, ekipler hafta boyunca mekanlarda uygulamalara devam ettiler. Ayrıca bölgede trafik kontrolleri de artırıldı.

Böylesi ilk kez oluyor

Kafe işletmecileri ise ilk defa polisin böyle bir uygulamasına tanık olduklarını kaydetti. Polisin saat 21.00’de kafelere girerek çalışanlar dahil herkesin tek tek üstünü aradığına dikkati çeken işletmeciler, toplanan kimliklerin merkeze bildirildiğini, GBT sorgusunun yanı sıra öğrencilerin adreslerinin de kontrol edildiğini kaydetti.

Cevap bırakın