08-Şubat-2023 09:43:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Resmi açıklama yapılmadı!

Resmi açıklama yapılmadı!

AK Parti’de Adana, Antalya, Aydın ve Balıkesir’e bağlı ilçelerin adayları dün gece geç saatlerde belli oldu. Bolu’nun ilçe belediye başkan adayları açıklanmadı. Dün öğle saatlerinde 50 ilin ilçe belediye başkan adayı listesinin sızdırıldığına yönelik yayınlanan haberlerde de yine Bolu’nun ismine yer verilmedi. Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi günü “yarın açıklarız” ifadesiyle AK Parti’de gün boyu heyecan yaşanırken, beklenen açıklama gece yarısına kadar gelmedi.

Konuya ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, “806 ilçenin belediye başkan adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunduk. 113 ilçemizle ilgili çalışmamız devam ediyor.” dedi.

“Şuanda görevde bulunan mevcut ilçe Belediye Başkanlarımız açıklanmış gibi çalışmalarınıza devam edin. Yani bu görevi sizlere yeniden verilmiş gibi çalışmalarınızı yapın ve yakında açıklanacak zaten”mesajı dikkat çeken Şahin’in bu açıklamasıyla birlikte AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yaklaşık 6 saat süren Ak Parti Seçim İşleri Üst Kurulu toplantısı sona erdi.

Partinin Seçim Üst Kurulu’nun il il plaka sırasına göre devam ettirdikleri çalışmalarda sona aşamaya gelindiği öğrenildi.

Mustafa Allar’ın AK Parti’nin Gerede Belediye Başkan Adayı olduğunu daha önceki sayılarımızda okuyucularımıza duyurmuştuk.

Cevap bırakın