29-Ocak-2023 19:41:46

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Serin, emin konuştu!

Serin, emin konuştu!

Büyük Birlik Partisi Gerede Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Emin Serin, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Basın toplantısında projeleriyle ilgili konuşmaktan kaçınan Doç. Dr. Serin, “Ben ulusal ve uluslararası fonlar konusunda uzmanım. Nereden ne şekilde kaynak alınır iyi bilirim. Milletimiz de emin olsun; ben Gerede’ye şimdikinden çok daha fazla yatırım alırım”diye iddialı konuştu.

Sivaslı oluşu kendisine sorulan Serin, Gerede Askerlik Şubesi Başkanlığı görevinden ayrılırken, dönemin Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın tarafından kendisine sembolik “Gerede Anahtarı” verildiğini ve fahri hemşehri ilan edildiğini söyledi.

Son zamanların klişe sözü haline gelen “Halil Alioğlu” örneğini MHP Belediye Başkan Adayı Güler’den sonra o da verdi. Ayrıntılar haberin içeriğinde…   

Geçtiğimiz günlerde adaylığı açıklanan Büyük Birlik Partisi Gerede Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Emin Serin, Gerede basınıyla bir araya geldi.

Toplantıda, kendi özgeçmişi ve çalışmalarından bahseden Doç. Dr. Emin Serin, “Uzun süre görev yaptığım Gerede’ye gönülden bağlılığımı hiçbir zaman yitirmedim. Bu bağlılık ve Gerede sevgimi, farklı bir üslup ile belediyecilik hizmetiyle bütünleştirip sunma zamanının geldiğine inanıyorum” diye konuştu.

Serin, Uzun yılladır yurt içinde ve yurt dışında edindiği tecrübeleri Gerede’yi geliştirmek için kullanacağını söyledi. Gerede için çok sayıda projelerinin olduğunu belirten Doç. Dr. Serin, bu projelerin hukuki ve finansal altyapısı konusunda çalıştıklarını, bu çalışmalar tamamlandıktan sonra projeleri bir toplantıyla açıklayacaklarını söyledi.

Klişe örneği o da verdi!

Sivaslı oluşu kendisine sorulan Serin, Gerede Askerlik Şubesi Başkanlığı görevinden ayrılırken, dönemin Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın tarafından kendisine sembolik “Gerede Anahtarı” verildiğini ve fahri hemşehri ilan edildiğini söyledi.

Son zamanların klişe sözü haline gelen “Halil Alioğlu” örneğini MHP Belediye Başkan Adayı Güler’den sonra o da verdi ve “Halil Alioğlu da Geredeli değildi.”dedi.

Seçim sürecinde açıklayacakları projeleri gerçekleştirebileceğinden adı gibi emin olduğunu belirten Doç. Dr. Emin Serin, “Gerede için düşündüğümüz tüm projelerin hukuki ve finansal altyapısı konusunda da çalışıyoruz. Gerçekleştiremeyeceğimiz projeleri vaat etmeyeceğiz. Vaat ettiğimiz projeleri de gerçekleştireceğimizden ben eminim. Milletimiz de emin olsun, biz hayal satmayacağız” diye konuştu.

Sıradan belediyecilik yapmayacaklarını vurgulayan Doç. Dr. Emin Serin, “Su, kanalizasyon ve beraberindeki her türlü alt yapı hizmetleri, yollar, düzgün yapılanma, şehir planlaması ve genel görünümün iyileştirilmesi gibi bir çok hizmet, büyük projelerin eseriymiş gibi gösterilse bile, bu hizmetler her belediyeden beklenen temel vazifelerdir. Bizim işimiz sadece bunlar olmayacak. Bize göre asıl belediyecilik, projelerle desteklenmiş, sonunda istihdam olan, gelişim olan, büyümek olan, dışa göçü durduran, hatta geri dönüşü sağlayan, idealist fikirlerle desteklenmiş bir gelişme planı ile büyüyen şehirler oluşturmaktır. Vizyon sahibi bir belediyecilik yapacağız.” dedi.

Gerede’de büyük bir potansiyel var

Gerede’nin, İstanbul ile Ankara ile arasında önemli bir konumda olduğunu söyleyen Doç. Dr. Emin Serin, “Gerede’de çok büyük bir potansiyel var. Biz doğru yönetimle bu potansiyeli açığa çıkaracağız. Bu potansiyel açığa çıktıktan sonra Gerede’nin gelişmesinin önüne kimse geçemez” diye konuştu.

Çok daha fazla yatırım alırım!

Yatırımlar konusunda konuşan Doç. Dr. Serin, “Gerede’ye yatırım gelmesi noktasında hiç kimsenin endişesi olmasın. Ben ulusal ve uluslararası fonlar konusunda uzmanım. Nereden ne şekilde kaynak alınır iyi bilirim. Milletimiz de emin olsun ben Gerede’ye şu andan çok daha fazla yatırım alırım” diye konuştu.

Cevap bırakın