27-Mayıs-2023 16:59:38

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
SİNAN ATEŞ CİNAYETİNDE ŞOK GELİŞME!

SİNAN ATEŞ CİNAYETİNDE ŞOK GELİŞME!

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında aralarında olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep’in cinayetten sonra Gerede’ye kaçtığı ve bir süre burada kaldığı ortaya çıktı. Cinayet ile ilgili soruşturmada bugüne kadar 13 isim tutuklandı.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da 30 Aralık tarihinde silahla vurularak öldürülmesi olayında başlatılan soruşturma genişliyor.

Olayın azmettiricisi olarak aranırken, Çep’in de aralarında bulunduğu 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 13’e yükseldi. Tutuklular arasında 2 özel harekat polisi de bulunuyor.

SALDIRIDAN SONRA  GEREDE’YE GELDİ! 

“Dodo” lakaplı Çep’in emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Çep’in cinayetten 2 gün önce İstanbul’dan Ankara’ya geldiği, Sinan Ateş’in gittiği yerleri saat saat not ederek tetikçiye bildirdiği tespit edildi. Zanlının saldırının ardından da Gerede’ye geldiği ve burada bir süre geçirdikten sonra İstanbul’a gittiği belirlendi. Doğukan Çep’in, yakalandığı sırada üzerinde iki silah bulunduğu belirtildi.

GEREDE’DE NE ARIYORDU?

Genişletilen soruşturma kapsamında, Sinan Ateş cinayeti ile ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ederken, olayın azmettiricisi “Dodo” lakaplı Doğukan Çep’in cinayetten sonra kaçış adresi olarak neden Gerede’yi seçtiği ise bilinmiyor. Bu detayın da soruşturmanın genişletilmesinden sonra ortaya çıkması bekleniyor.

Cevap bırakın