08-Şubat-2023 10:22:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Sürücüsüz traktör dehşetinde soruşturma sürüyor!

Sürücüsüz traktör dehşetinde soruşturma sürüyor!

Yenimahalle’de üzerinde şoför olmayan traktörün bilinmeyen bir nedenle hareketlenerek aile parkına girdiği kaza ile ilgili ihmalsizlik iddiaları gündemdeki yerini korurken yaşanan feci olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yenimahalle’de üzerinde şoför olmayan traktör hareketlenerek Pilot Teğmen Şehit Erol Er Aile Parkı’na girdi. Önüne kattığını yıkan traktör önce parkı çevreleyen güvenlik demirini sonra park içersindeki şadırvanları yıkarak pazar alışverişinden dönen Kamile Uzun, Gülşah Uzun, Sıdıka Başyiğit ve Merve Başyiğit’i hedef aldı. Yaşanan talihsiz olayda Kamile Uzun’un hayatını kaybetmesi, Gülşah Uzun, Sıdıka Başyiğit ve Merve Başyiğit’in yaralanması facianın boyutunu bir kat daha artırdı. İhmalsizlik tartışmaları, ortaya atılan iddiaların yaşanan kazadan sonra ardı arkası kesilmedi.

El freni indirildi iddiası!

Faciaya neden olan traktörün çok eski model olması ve bu eski model traktörlerin kabin kapılarının zamanla kilitlenemiyor oluşu tehlikeye davetiye çıkarıyor. Bu nedenle yaşanan kazada çocukların traktörün kapısını açarak bir şekilde el frenini indirmiş olması ortaya atılan iddiaların başında yer alıyor. Öte yandan yaşanan olay sonrası traktörün hareket ettiği bölgede ve römorkunun altında takoz olmayışı ihmalsizlik iddialarını güçlendiriyor.

Ortaya atılan bir başka iddia ise traktörün modelinin düşük olması nedeniyle freninin kendiliğinden boşalmış olması. Tüm bu iddialar bir yana yaşanan olayda kaybedilen bir canın geri getiremeyişi en çok üzüntü veren durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle bu tür üzücü olayların Gerede’de bir daha yaşanmaması için dikkat ve tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor.

Karar verelim!

Yenimahalle’de yaşanan korkunç kazanın ardından olay mahallinde üzücü olayın yaşandığını görerek parka koşan vatandaşlar, olay mahallindeki Yenigün muhabirlerine bu tür olayın bir daha gerçekleşmemesi için park yakınlarına traktör, kamyon gibi büyük araçların çekilmemesi için çalışma yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Olayın yaşandığı alanda olan M.Y. isimli vatandaşımız ise çok önemli bir konuya değinerek, “Artık Gerede ilçesi olarak bir karar vermemiz gerekiyor; köy mü olmalıyız, şehir mi? Diye. Şehirleşmek istiyorsak traktörümüzü köye çekeceğiz, hayvanımızı köyde yetiştireceğiz. Köy olmak istiyorsak da o zaman park, bahçe, asfalt, kaldırım olmayacak, traktörümüzü, kamyonumuzu istediğimiz yere çekip gideceğiz. Artık bu görüntülerin yaşanmaması için bir şeyleri düzene sokmamız, kurallara harfiyen uymamız gerekiyor.”dedi.

Kazada hayatını kaybeden CHP Gerede Belediye Başkan Adayı Bekir Uzun’un eşi Kamile Uzun 13 Şubat Perşembe günü Yeni Cami’de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cevap bırakın