29-Mayıs-2023 00:23:19

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
TEDES’İ ORAYA KURUN!

TEDES’İ ORAYA KURUN!

Gerede D-100 Karayolu Aktaş mevkii sürücülere korkulu anlar yaşatmaya devam ediyor. Hemen hemen her gün kaza haberinin geldiği Aktaş’ta neden bu kadar çok kazanın olduğuna anlam verilemiyor. Virajı alamayan araçların ya ormana ya da refüje girdiği kazalarda çok sayıda insan hayatını kaybederken, bu mevkide son 2 yılda yaşanan kazalarda yaralananların sayısı 100’ü geçti. Bu hafta da Aktaş mevkiinde neredeyse kazanın olmadığı gün olmadı.

Hafta boyunca yağmurla birlikte kayganlaşan Aktaş mevkiinde bu hafta da trafik kazalarının ardı arkası kesilmedi. Virajı alamayan sürücüler sağ refüje girerek kaza yaparken, geçen hafta bir tır da yolda makas attı.

Yatır mı var?

Geçtiğimiz haftalarda 2 kişinin hayatını kaybettiği yolda hemen hemen her gün kazaların yaşanması ilçede; “acaba burada yatır mı var?” söylentilerini bile doğurdu. Türkiye’deki yol ağlarına bakıldığında daha kötü şartlarda ve daha keskin virajlara sahip yollarda bu kadar kaza yaşanmamasına karşın Aktaş mevkiinde hemen hemen her gün yaşanan kazalara akıl sır ermiyor.

Aktaş’ta yaşanan kazalarla ilgili ekiplerle yaptığımız görüşmelerde, sabah saatlerinde yaşanan kazaların yola çiğ (hafif buzlanma) düşmesiyle meydana geldiği, en fazla yağışlı havalarda araçların kaza yaptıkları belirtildi.

Yaz mevsiminde ise bölgenin ormanlık olması nedeniyle yolda hafif toz ile birlikte sabah saatlerinde kayganlaşma yaşanarak virajı araçların alamadıkları ihtimali üzerinde duruluyor. Kazaların büyük çoğunluğunun ise aşırı hızdan kaynaklandığı kaydediliyor.

Aktaş’a yerleştirilsin!

Devamlı kaza haberlerinin geldiği Aktaş mevkii ile ilgili vatandaşlar, TEDES kurulması gerektiğini savunuyorlar. Gerede Gölü mevkiine kurulan TEDES sisteminin buradan kaldırılarak kazaların önüne geçilmesi adına Aktaş mevkiine taşınabileceğini belirten vatandaşlar, TEDES sayesinde buradaki kaza sayılarında oldukça azalma yaşanacağını tartışıyorlar.

Cevap bırakın