24-Eylül-2023 19:08:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
UZLAŞMA KOŞULLARINA MECLİSTEN ONAY!

UZLAŞMA KOŞULLARINA MECLİSTEN ONAY!

Her ayın ilk haftası gerçekleşen Belediye Meclisi’nde bu hafta eller Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için kalktı. Uzlaşma koşulları meclisten geçti. Allar, “Hiçbir vatandaşımızın en ufak hakkı kayba uğramayacak, buna ben kefilim.”sözünü verdi.

Allar, “Proje için rafa kalktı, kaynak yok, bu iş olmayacak gibi yalan yanlış bilgi kirliliklerinin oluştuğunu görüyoruz. Yok öyle bir şey.”dedi.

Gerede Belediye Meclisi, 04 Ekim Perşembe günü toplandı. Toplantının en önemli gündem maddesi Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi oldu.

Gündem maddesine geçilmeden önce Kentsel Dönüşüm projesi’ndeki son durum meclis üyelerine anlatıldı. Projede bugüne dek gelinen süreçte hak sahiplerinin belirlenmesi ve proje çalışmalarının tamamlandığı toplantıya katılan meclis üyelerine aktarıldı.

Yok öyle bir şey

Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelinen aşamadan sonra bir açıklama yapan Belediye Başkanı Allar, “Proje için rafa kalktı, kaynak yok, bu iş olmayacak gibi yalan yanlış bilgi kirliliklerinin oluştuğunu görüyoruz. Yok öyle bir şey. Sadece inşaat öncesi proje çalışmaları için 1 Milyon TL harcadık. Proje rafa kalktı diye bir şey olabilir mi? Bu düşünceleri yayanlar Gerede hep yerinde saysın, gelişmesin isteyenler.”dedi. Allar ayrıca, “Hiçbir vatandaşımızın en ufak hakkı kayba uğramayacak, buna ben kefilim.”sözünü verdi.

Onay verildi

Daha sonra uzlaşma koşulları Belediye Meclis Üyelerinin onayına sunuldu. Projenin tamamlanmasıyla kimin hangi hakka sahip olacağının belirlendiği uzlaşma koşullarına Belediye Meclis Üyeleri onay verdi.

Meclis üyelerinin uzlaşma şartlarına onay vermesiyle birlikte alınan kararın Gerede’ye hayırlı olmasını dileyen Allar, “Demirciler Mahallesi’ndeki hak sahipleri ile ön uzlaşma çalışmalarına artık başlıyoruz. Bu ne anlama geliyor? Artık ihale sürecine giriyoruz.”diye konuştu.

2 Milyon TL kira desteği dağıtılacak

Bu arada AK Parti’nin 81 il için yayınladığı yapılacak icraatlar arasında yer alan Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için 1,2 Milyon TL’si kira yardımları olmak üzere yaklaşık 2 Milyon TL destek sağlanacağı açıklandı.

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Gerede’de bugüne dek gerçekleşecek en büyük proje olacak ve ilçe tamamen yenilenmiş bir şehir haline gelecek. Yeni ve güvenilir yapının çok az olduğu Demirciler Mahallesi’nde Halil Nom Ortaokulu ve PTT binası dahil olmak üzere 316 yapının yıkımı bu projede gerçekleşecek. 316 binanın yanı sıra 800 adet bağımsız bölüm yani odunluk, dükkan, garajlarla birlikte toplam 90.000 metrekare alanda yıkım yapılacak. Fay hattının geçtiği 30 metre genişliğindeki alan yol olacak.

Cevap bırakın