28-Mayıs-2023 10:30:28

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
VAKA KAÇ OLDU?

VAKA KAÇ OLDU?

Gerede’de Koronavirüsün ilçede ilk görüldüğü 02 Nisan 2020 ile 06 Temmuz 2020 tarihleri arasında kaç kişi virüse yakalandı, yoğun bakım hastamız var mı, kaç kişi iyileşti? Tüm bu merak edilen soruların ayrıntısı özel analiz haberimizin detayında…

Yeni tip Koronavirüs (Covid 19) salgını Türkiye’de ilk 10 Mart 2020 tarihinde görülürken, bu tarihten sonra hızla yayılmaya başlayan virüs ilk kez Gerede’de 02 Nisan 2020 tarihinde görüldü. Bu tarihten sonra yeni vakalar birbirini takip etti. Son olarak ilçemizde özel bir banka çalışanı ve ailesinde virüse rastlanıldı. Annede yüksek ateş görülmesi üzerine hastaneye başvuran aile karantina altına alındı. Daha sonra test sonuçları pozitif çıkan 3 kişinin tedavilerine başlanıldı. Ailenin sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Pozitif hastanın çalıştığı özel banka ise bir süreliğine geçen hafta tedbir amaçlı faaliyetini durdurdu. Filyasyon ekipleri, 3 kişideki pozitif vaka sonrası çalışmalara başladı ve temas timleri virüsün bulaşabileceği herkese test uyguladı.

Vaka 3’de kaldı

Filyasyon ekiplerinin test çalışmaları sonrası özel banka çalışanı ve ailesinin virüsü ilçede başka kimselere bulaştırmadığı anlaşıldı ve Gerede’de son pozitif vaka sayısı 3 kişi ile sınırlı kaldı.

Toplam vaka

Son yaşanan pozitif vakalardan sonra şüphesiz ilçede en çok merak edilen konuların başında koronavirüs (Covid 19)’un toplamda kaç kişiye bulaştığı geliyor. Gerede’de Covid 19’un ilk görüldüğü 02 Nisan tarihinden bu yana 68 kişi koronavirüse yakalandı. 68 kişiden 65’i iyileşerek taburcu edildi. Pozitif 3 vaka var.

Covid 19 ile mücadelede zaman zaman özellikle virüsün Türkiye’de ilk görülmeye başladığı dönemlerde sosyal mesafe ve maske kurallarına pek fazla riayet edilmese de Gerede’de halkın büyük çoğunluğunun bu zor dönemeçte iyi bir sınav verdiği söylenebilir. Özellikle maske kuralına halkın büyük çoğunluğunun uyması dikkat çekiyor. Koronavirüs nedeniyle vefat eden hastamız ise bulunmuyor.

Haziran’da fırladı

02 Nisan 2020 tarihi ile 20 Mayıs tarihleri arasında toplam 30 kişi yeni tip Koronavirüse yakalanırken, Haziran ayında vaka sayısı Gerede’de oldukça arttı. 01 Haziran 2020 tarihi itibariyle Temmuz ayına kadar geçen 1 aylık sürede 38 kişi virüse yakalandı. Covid-19’a yakalanan aynı aileden 3 kişinin haricinde 65 kişi taburcu edildi. Ayrıca Mangallar Köyü’nde virüsün bulaştığı 6 kişi de tedavilerinin tamamlanmasıyla taburcu edildi.

Cevap bırakın