28-Mayıs-2023 09:36:22

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Virüs patladı!

Virüs patladı!

Hastanede yer yok…

Temmuz ayında Koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarında büyük artış yaşandı. Gerede’de son 15 günde 48 kişiye Covid-19 tanısı konuldu. Gerede Devlet Hastanesi’nde doluluk nedeniyle son vakalar Bolu’ya sevk edildi. Ayrıntılar haberin detayında…

Gerede’de Temmuz ayında Koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarında patlama yaşandı. Son 15 günde hastaneye başvuran 48 kişinin testi pozitif çıktı. Covid-19 tanısı konan son hastalar Gerede Devlet Hastanesi’ndeki doluluk nedeniyle Bolu’ya sevk edildi. Vakaların daha da artmasından endişe ediliyor.

Hala dikkat yok!  

Gerede’de Covid-19 vaka sayısının rekor düzeyde artmasına karşın Kurban Bayramı öncesi banka önlerindeki kuyruklar ve caddelerde sosyal mesafeye riayet edilmemesi dikkat çekiyor. Bayram öncesi yaşanacak yoğunlukta özellikle market alışverişlerinde vatandaşların oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Temmuz ayında yaşanan vakalar ilçedeki durumun vahametini gözler önüne sererken, nüfusun yoğunlaşacağı Kurban Bayramı sürecinde vakaların daha da artmasından korkuluyor.

116 oldu

Gerede’de Covid-19’un ilk görüldüğü 02 Nisan tarihi ile 10 Temmuz tarihleri arasında ilçede pozitif vaka sayıları tekli rakamlarda ilerliyordu. 10 Temmuz’dan sonra pozitif vakaların büyümesiyle son 15 günde rakamlar çifte döndü. Son 15 günde 48 kişiye virüsün bulaşmasıyla ilçede Koronavirüs (Covid-19) bulaşan toplam kişi sayısı 116 oldu.

Test sonuçları pozitif çıkan 48 vakanın tedavisine başlanılırken, en sevindirici gelişme son vakalarda Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşımızın olmaması oldu. Filyasyon ekiplerinin devreye girmesiyle son günlerde vakalardaki tırmanış normale dönmeye başladı. Uzmanlardan edindiğimiz bilgilere göre, Gerede’deki durum kritik. Bu seviyeden sonra düşmesi ve yeniden vaka sayılarının daha da artması ihtimaller arasında gösteriliyor. İlçede sosyal mesafe ve maske kuralına riayet edilmezse   vaka sayılarındaki tırmanışın sürmeme imkanının olmadığı belirtiliyor.

Cevap bırakın