28-Mayıs-2023 04:12:03

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Yaşlı evin bereketidir

Yaşlı evin bereketidir

 

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ile Belediye Başkanı Mustafa Allar, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle huzurevinde yaşlılarla bir araya geldi.

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde programa gerçekleştirildi. Programa Kaymakamım Cengiz Ünsal ile Belediye Başkanı Mustafa Allar da katıldı.

Her insanın bir yaşlı adayı olduğu ve bu nedenle saygıyı en çok hak edenlerin yaşlılar olduğuna vurgu yapılan programda, yaşlıların elini öpmenin ve onları mutlu etmenin bizim tarihimizden günümüze gelen güzel bir gelenek olduğu dile getirildi.

Esentepe Huzurevi Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Bizim medeniyetimizde yaşlı evin bereketidir, nefesidir, huzurudur. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı mecburi olarak yalnız kalmış vatandaşlarımıza da Sosyal Devlet gereğince elimizden geleni yapmakla mükellefiz. İnsanda mevsim gibidir. Doğar, İlkbahar; büyür genç olur Yaz mevsimi gibidir. Olgunlaşır belli bir yaşa gelir sonbahar gibidir. Ve artık 55/60 yaş üstü kış mevsimidir. Bu hepimiz için böyledir. Bundan kaçışımız yok. Allah tüm yaşlılarımıza sağlık sıhhat versin. Yaşlılar Haftası Kutlu Olsun. Onları unutmayalım. Bizleri daima bekliyorlar. “Yaşlanıyoruz ama yaşama sevincimizi kaybetmiyoruz” dedi.

Kaymakam Cengiz Ünsal ise; “Büyüklerimizin sağlığını, huzurunu ve mutluluğunu önemsiyoruz. Onların tecrübeleri, birikimleri bize rehberlik eden bir kaynaktır. Büyüklerimiz varlıklarıyla bize güç veriyorlar.” dedi.

Kaymakam Ünsal, Huzurevi sakinlerinin istek ve taleplerinin yerine getirilmesi konusunda kurum müdürüne gerekli talimatları verirken program, Kuran-ı Kerim tilaveti, kasideler, semazen gösterileri ve yapılan dua ile sona erdi.

Cevap bırakın