Gerede YeniGün Gazetesi
YÖK 2 bölümü daha onayladı
29 Mart 2021 16:06
Font1 Font2 Font3 Font4
YÖK 2 bölümü daha onayladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne YÖK’ün onayıyla 2 yeni bölüm daha açılıyor.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nün teklifi ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından alınan kararla; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu’na Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne ise Moda ve Tekstil Bölümü açılması uygun bulundu.

Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ferudun Kaya, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a konu ile ilgili  ziyarette bulundu. Ferudun Kaya, “Her iki okulda yeni bölümler açıyoruz. İlettiğimiz hiçbir isteği geri çevrilmediği için Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ediyoruz.”dedi.

Ziyarette konuşan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise, “AİBÜ Gerede Meslek Yüksekolumuza yeni açılan Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü ve AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültemize yeni açılan Moda ve Tekstil Bölümü nedeni ile ve bugüne kadar gerek Yüksekolumuza, gerekse Fakültemize verdiğimiz desteklerden dolayı; Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferudun Kaya hocamız ziyaretimize gelerek, şahsıma hediye takdim etti. Yeni bölümlerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, eğitime desteğimizi sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa