Gerede YeniGün Gazetesi
AK PARTİ’DE GİZLİ GELİŞME
5 Mayıs 2014 15:43
Font1 Font2 Font3 Font4
AK PARTİ’DE GİZLİ GELİŞME

AK Parti İl Başkanlığı için Geredeli eski vekil Yüksel Coşkunyürek’in adı geçerken, AK Parti İlçe Teşkilatı’nda yaşanan bir gelişmeye Yenigün ulaşmayı başardı. Yakın çevresiyle AK Parti Gerede İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresinde aday olacağını paylaşan Turgut Demiral, liste çalışmalarına başladı.  

Gizliden liste çalışmalarına başlayan ve yeni bir yapılanmaya gideceği iddia edilen Demiral’in listesinde halka yakın ve tecrübeli bir çok ismin yer aldığı bilgisine ulaşıldı. 

Yerel seçimlerin ardından AK Parti’de önemli gelişmeler yaşanmaya başlandı. Şu sıralar Bolu kamuoyunda AK Parti İl Başkanlığı için tanıdık bir ismin adı geçerken, AK Parti İlçe Teşkilatı’nda ise yaşanan bir gelişmeye Yenigün ulaşmayı başardı. Halen AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi olan Turgut Demiral’in yapılacak olağan kongrede AK Parti İlçe Başkanlığına aday olacağı bilgisine ulaşıldı.

Coşkunyürek geliyor mu?  

Eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in ismi son zamanlarda AK Parti İl Başkanlığı ile anılmaya başlandı. Bolu kulislerinde konuşulan iddialara göre, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın tekrar seçilmesiyle birlikte İl Başkanlığı konusunda yoğun çalışmaların yapıldığı belirtilirken, İl Başkanlığı için eski Bolu Milletvekilleri Yüksel Coşkunyürek ve Mehmet Güner’in ismi geçiyor. Ayrıca kıskaca alındığı belirtilen Ömer Sayın’ın görevden ayrılmasına kesin gözüyle bakıldığı da iddialar arasında yer alıyor. Coşkunyürek, bilindiği üzere Milletvekilliği sonrasında Ankara’da kurduğu firmasını işletmeye başlamıştı.

Gerede’de ilk yaşacak!  

Bolu kulislerinde bu gelişmeler yaşanırken Gerede’de de bir takım iddialar gündeme gelmeye başladı. Bugüne dek gerçekleşen kongrelerde tek liste ve tek aday ile gidilen AK Parti Gerede İlçe Teşkilatı kongrelerinde bir hareketlenmenin yaşanacağı iddiaları gündemde yer alıyor. Ancak koltuğa oturur oturmaz başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine toplamayı başaran Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün görüşleri bu noktada etkili olacak.

Demiral çıkıyor

AK Parti İlçe Teşkilatı’nda başkan adaylığı için işadamı Turgut Demiral’ın ismi telaffuz edilirken, Demiral’in liste çalışmalarına gizliden başladığı ve yeni bir yapılanmaya gideceği iddiaları gündemde yer alıyor. Yakın çevresiyle kongrede aday olacağını paylaşan Demiral’in adaylığına kesin gözüyle bakılırken, ayrıca Demiral’in sürpriz listesinde halka yakın ve tecrübeli bir çok ismin yer aldığı bilgisine ulaşıldı.

Yakın zamanda gerçekleşecek kongrede mevcut başkan Ali Şafak ve adaylığı söz konusu olan İşadamı Turgut Demiral’in yarışması halinde kurulduğu günden bugüne dek AK Parti Gerede İlçe Teşkilatında bir ilk yaşanacak.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa