Gerede YeniGün Gazetesi
ALLAR, HİSARCIKLIOĞLU’NA DUDAK ISIRTTI!
5 Kasım 2014 13:56
Font1 Font2 Font3 Font4
ALLAR, HİSARCIKLIOĞLU’NA DUDAK ISIRTTI!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Gerede ziyaretinde, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın ilçede ihtiyaç duyulan Turizm Otelcilik Lisesi’ne yeni bir okul yaptırmak için hazırlattığı protokolü Hisarcıklıoğlu’na imzalattırmak için girdiği çaba renkli anların yaşanmasına neden oldu.

Heyecanlı haliyle Hisarcıklıoğlu’na dudak ısırtan Başkan Allar, protokolü imzalatmadan Hisarcıklıoğlu’nu ilçeden göndermek istemedi. “Ben TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu bir kere yakalarım! Kolay kolay göndermem. Bu okulun hayata geçirilmesi büyük önem arz ediyor.” diyen Allar, arsası ve projesi hazır olan dosyayı Hisarcıklıoğlu’na sundu. Daha sonra “Ben Kayseriliyim” diyen Hisarcıklıoğlu, başkan Allar’a dönerek, “kaz yedirmeden bana okul sözü alamazsın, kaz yedireceksin ondan sonra”dedi.  Allar ise “protokol olsun kazda sıkıntı yok” diyerek  Hisarcıklıoğlu’nu iyice köşeye sıkıştırdı.

Okul konusunda TOBB olarak her ile bir eğitim tesisi sözü verdiklerini kaydeden Hisarcıklıoğlu’nun bu sözü ilde mutabakat içersinde yapılacak bir bölgeye okulu yapacakları noktasında verdiklerini, en son mutabakatın Bolu merkezinde okulun yapılması noktasında olduğunu, 81 ildeki okullar bittiğinde ve borç ödendiğinde 161 ilçeye okul yapacaklarını ifade etmesi de Allar’ı tatmin etmeyince Hisarcıklıoğlu’nun son sözü; “Hadi hayırlı olsun”oldu.

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Gerede Belediyesi ziyaretinde Belediye Başkanı Mustafa Allar, okul sözünü almadan Hisarcıklıoğlu’nu bırakmadı. Heyecanı ile Hisarcıklıoğlu’na dudak ısırtan Allar, istediğini aldı.

Hisarcıklıoğlu’nun belediyeyi ziyareti Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yapılan çalışmalar hakkında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na brifing vermesiyle başladı. Belediye Başkanı Mustafa Allar, yaptığı konuşmasında, “Gerede köyleriyle birlikte 35.000 nüfusa sahip. Dericilik Gerede ekonomisinin bel kemiği. Deri Organizeye taşınma sürecini hızlandırdık. Desteklerinizi bekliyoruz. Karma OSB’de yatırımlar hızlandı. Teşvik sisteminden kaynaklanan sorunlar yaşadık. Aşmaya çalışıyoruz. Teşvik sisteminin değiştirilmesi konusunda da desteklerinizi her zaman bekliyoruz. Sanayicinin ilçemize yatırım yapması konusunda yönlendirmenizi talep ediyoruz. Turizm konusunda da ilçemiz çok önemli bir yere sahip. Kayak merkezimiz ve Esentepe mesireliğimiz var. Buralarda yatırımlar yaparak Gerede’nin cazibesini artırıyoruz. Eğitime büyük önem veriyoruz. 4 Yıllık Yüksekokulumuz açıldı. İnşaatı devam ediyor. 10 bölümde yaklaşık 2000 öğrencinin bulunduğu A.İ.B.Ü. Gerede Meslek Yüksekokulumuz var. Eğitim dediğimizde sizden bir talebimiz var daha önce de bu konuyla ilgili bilginiz var. Sizden söz vermenizi talep ediyoruz. Şöyle ki; mevcut Ticaret Meslek Lisesi çok eski bir yapı. Bu alana TOBB tarafından yeni bir okul yapılmasını talep ediyoruz. Turizm ve Otelcilik Lisemiz başka bir okulun ek binasında eğitim öğretime devam ediyor. Bugün bize söz verirseniz bizi çok mutlu edeceksiniz” dedi. Teşriflerinizle bizleri onurlandırdığınız için tekrar teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Söz varsa kaz var!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “81 İl’e okul yapım çalışmalarımız var. Kısa sürede bu çalışmalarımız sona erecek. Çalışmalarımızın bitiminde Gerede’ye bir okul kazandırmak isteriz” dedi. Ancak önce bana meşhur kızarmış kazınızdan ikram etmeniz lazım” dedi. Belediye Başkanı Mustafa Allar ise “Başkanım söz varsa kaz var” diyerek orada bulunan herkesi güldürdü. İki Başkanın geçmişte birlikte mesai yapmalarından ötürü aralarında ki samimiyet dikkatlerden kaçmadı. Hisarcıklıoğlu’nun son sözü; “Hadi hayırlı olsun”oldu.

TOBB Başkanı Rifat Hisacıklıoğlu; “Mustafa kardeşimi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’ndan dolayı tanıyorum. Onun şu anki hizmet heyecanı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde de aynıydı. Bizim camiamızdan biri olan Mustafa kardeşim Gerede için çok büyük şans, ben şahsen çok gurur duyuyorum, siz de gurur duymalısınız. Belediye Başkanlığı görevi sona erdiğinde Gerede şu anki durumundan daha ileride bir durumda olacaktır” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a Seramik Plaket ve TOBB tarafından bastırılan Yunus’un Gül Bahçesinden adlı kitap hediye etti.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’da, Rifat Hisarcıklıoğlu’na Deri Tablo, Deri Kemer ve Cüzdan takımı hediye etti. Ayrıca; Ticaret ve Sanayi Odası binasının tapularını da Rifat Hisarcıklıoğlu’na takdim eden Mustafa Allar, 1938’den bu yana ilçemize gelen siyasetçilerin, bürokratların Gerede’deki izlenimlerini yazdığı şeref defterini imzalattırdı.

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet Düzce’de bir programa katılmak üzere İlçemizden ayrıldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa