Gerede YeniGün Gazetesi
Bakan sofralarına konuk oldu
1 Ekim 2013 09:33
Font1 Font2 Font3 Font4
Bakan sofralarına konuk oldu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hafta sonu Gerede TEM Otoyolu’nda fidan diken işçilerin sofrasına misafir oldu.

Bir dizi temel atma ve toplu açılış merasimine katılmak üzere Ankara’dan Zonguldak istikametine geçtiği esnada Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’nün İstanbul-Ankara TEM Otoyolu güzergahında devam eden otoyol ağaçlandırma çalışmalarını gören Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, çalışmaları yerinde incelemek ve çalışanların sofrasına misafir olmak üzere Gerede’de mola verdi.

TBMM eski Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi’nin beraberinde yer aldığı Bakan Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nu, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ve Gerede Orman İşletme Müdürü Nazif Öztürk ile ağaçlandırma çalışmalarında yer alan işçiler karşıladı.

Gerede Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde yer alan Tem Otoyolu güzergâhı 163 ve 304 üncü km’leri arasında kalan 141 km’lik mesafede devam etmekte olan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında fidan çukuru açılması, ekskavatör ile toprak işlenmesi, boylu fidanların destek kazıkları ile sabitlenmesi,  bakım ve sulama faaliyetlerini yerinde inceleyen Bakan Eroğlu, Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ile birlikte fidan dikip sulayarak çalışmalara katkıda bulundu.

Dertlerini dinledi  

Otoyol ağaçlandırma çalışmalarında yer alan işçilerle bir süre sohbet ederek sorunlarını dinleyen ve ağaçlandırma işçilerinin kahvaltı sofrasına misafir olan Bakan Eroğlu, daha sonra közde demlenen çay ile yol yorgunluğunu giderdi. Ayrıca Eroğlu kahvaltı esnasında fidan dikim işçilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda ilgili Devlet Bakanı ile telefonla irtibata geçerek bu konuda destek olacaklarını belirtti. Otoyol ağaçlandırma çalışmalarında görevli personele başarılar ve kolaylıklar dileyen Bakan Eroğlu ile beraberindeki heyet daha sonra temel atma ve toplu açılış törenine katılmak üzere Zonguldak’a hareket etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa