Gerede YeniGün Gazetesi
Baygın BAKAB’a müdür oldu
8 Eylül 2014 13:45
Font1 Font2 Font3 Font4
Baygın BAKAB’a müdür oldu

Gerede eski Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın ilçe çöplerinin bir noktada toplanabilmesi için kurulan Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği’ne müdür olarak ataması gerçekleşti.

Yaklaşık 3 yıl önce Gerede Belediyesi başta olmak üzere, çöp depolama sorunu yaşayan ilçe belediye başkanları bir araya gelerek, çıkan çöplerin ortak bir noktada toplanarak ayrıştırması ve enerji üretilmesi için çalışma yürütmeye başlamışlardı. Bu çalışmayı son zamanlara Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın organize ederek, kurulan birliğin ise başkanlığını yürütüyordu.

İlçeleri çöp sorunundan kurtaracak projenin baş mimarı olan eski Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği’ne müdür olarak atandı.

Çöplük tarih olacak

Kısa adı BAKAB olan Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği’nde yürütülecek çalışmalar ile ilgili Yenigün’e açıklamalarda bulunan Baygın, Belediye Başkanlığı görevinde ilçe merkezi dışına dökülen çöpten kendisinin de mustarip olduğunu sürekli dile getirdiğini hatırlatarak; “Bu güne dek çevre konusunda yaptıklarımız ortadadır. BAKAB olarak özellikle Gerede ilçemizin şehir dışındaki çöplüğü için çözüm yolunu bulduk ve proje hayata geçiyor. Gerede çöplüğünü tarihe gömecek bu tarihi adımda büyük ilerleme kaydettik. Bu proje ile BAKAB’a üye tüm ilçelerin çöplerini tek bir alanda toplayacağız. Bunun için de büyük ilerleme kaydedildi. Çöpleri dökeceğimiz alan belirlendi ve şunu net ifade edebilirim ki; Gerede çöplüğü artık huzursuzluğa neden olmayacak.”dedi.

Baygın BAKAB’a müdür oldu Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa