Gerede YeniGün Gazetesi
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gerede Kamp Tesisi ile ilgili açıklama yaptı;
26 Kasım 2018 09:23
Font1 Font2 Font3 Font4
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gerede Kamp Tesisi ile ilgili açıklama yaptı;

EKONOMİK KRİZDEN GEÇİYORUZ!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, tatil yapmak için geldiği Bolu’da Gerede Kamp Tesisi ile ilgili açıklamada bulundu.    

BJK Başkanı Orman, “Gerede’ye tesise başlayıp yapabilirsek büyük maliyetli yurt dışı kamplarından kurtulmak istiyoruz. Gerede’de bu yaz başlayacaktık inşaata, fakat öyle bir ekonomik krizden geçiyoruz ki…”diye konuştu.  

Hafta sonu tatili için Bolu’ya gelen ve geceyi Gölcük’te geçiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yakın dostu Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı’yı ve yönetim kurulu üyelerini tesislerde ziyaret etti. Ziyarete Boluspor teknik heyeti ve bazı futbolcularda katıldı.

Burada Gerede Kamp Tesisi ile ilgili açıklama yapan Orman, “Bolu konumu ve tabiatı ile inanılmaz güzel bir memleket. Kışın futbol takımları için Antalya neyse yazın Bolu bu takımlar için bulunmaz bir cennet. Bir çok paralar verip yurt dışına kamplara gidiyoruz. Artık bizde Gerede’ye tesise başlayıp yapabilirsek büyük maliyetli yurt dışı kamplarından kurtulacağız. Bolu yazın binlerce takımın gelip kamp yapabileceği bir yer. Niye büyük paralar verip yurt dışına gidelim. Yabancı takımlar Bolu’ya gelsin. Bolu’da böyle bir tesisleşme olursa stadyumunda acilen yapılarak bu kente kazandırılması lazım. Yazın Bolu’da önemli turnuvalar yapılabilir. Onun içinde sahalar, stadyum lazım. Gerede’de bu yaz başlayacaktık inşaatına. Fakat öyle bir ekonomik krizden geçiyoruz ki. Bolu’yu yazın Antalya’sına çevirmek mümkün. Burası çok güzel bir yer. Türk futbolu açısından baktığınız zaman bizler gidiyoruz, Avusturya’ya, Slovakya’ya. Dünya paralar harcıyoruz. Bizim yerlerimiz var. Ne eksiğimiz var. Tesis eksiğimiz var. Orada da bu bölgeye yatırım yapılması lazım. Fenerbahçe bir atılım yaptı. Bolu ile beraber bu bölgeyi aktif hale getirebilirsek çok güzel olacak. Kamp demek, vücudu çalıştırmak değil, maç yapacaksınız. Maç yapmak içinde takımların gelmesi lazım. Antalya’ya 1500’e yakın takım geliyor. Bolu’ya da gelebilir ama tesislerin gelişmesi lazım. Hem ekonomi getirir, hem şehri futbola daha ısındırır”dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gerede Kamp Tesisi ile ilgili açıklama yaptı; Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa