Gerede YeniGün Gazetesi
BİZ NE DİYORSAK O!
23 Aralık 2013 18:21
Font1 Font2 Font3 Font4
BİZ NE DİYORSAK O!

Yenigün habercilikteki başarısını bir kez daha tescilledi. 1 ay önce Mustafa Allar’ın AK Parti’nin adayı olduğunu okurlarına duyuran Yenigün, yine 2 ay önce Eski Belediye Başkanı Halil Alioğlu’nun aday olmayacağını okurlarına duyurmayı başardı. Önümüzdeki süreçte kamuoyunun nabzını yakından takip etmeye devam edecek Yenigün, anketlerle Gerede seçmeninin nabzını tutmaya devam edecek.

AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı hafta içi netlik kazandı. Siyasetteki gelişmeleri 12’den vurarak, okuyucularına gelişmeler ışığında aylar öncesinden en doğru haberleri sunan Yenigün, 14 Ekim 2013 Pazartesi günü Eski Belediye Başkanı Halil Alioğlu’nun yerel seçimde aday olmayacağını duyurmuş ve Alioğlu, Belediye Başkanlığı görevine yeniden talip olmayacağına yönelik kararını ilk kez “Yenigün” aracılığıyla açıklamıştı.

1 ay önce (25 Kasım 2013 Pazartesi günü) AK Parti’nin Gerede Belediye Başkan Adayını alınan özel istihbaratlarla okuyucularına duyuran Yenigün, bir çok karmaşanın yaşandığı dönemde AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın’ın AK Parti’den aday adayı olmadığı halde ilçelerden birinde yapılan halk anketlerinde bir ismin tavan yaptığını belirttiği ismi de ortaya çıkarmıştı. Bu isim Yeniçağa ilçesinin sevilen yüzü Tevfik Ay’dı ve Gerede’de oluşan soru işaretlerinin perde arkası da böylece aralanmış oldu. “O İSİM TEVFİK AY, ADAY MUSTAFA ALLAR” başlığı altında bir ay önce özel haber bandıyla yayınladığımız haberde ayrıca AK Parti temayül yoklamasından Mustafa Allar’ın %98 gibi bir rekor oy oranıyla sandıktan galip ayrıldığını okuyucularımıza net bilgiler ışığında duyurmuş olduk.

Doğru haberleri ve vatandaşın nabzını tutan Yenigün, geçtiğimiz hafta ise “BU HAFTA AÇIKLANACAK!” başlıklı manşet haberiyle 18 Aralık 2013 Çarşamba günü AK Parti Belediye Başkan Adayı’nın belli olacağını okurlarına duyurmuş ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar’ın halk temayülü yoklamalarında %65, parti temayülünde ise %98 oranında güvenoyu aldığını ve Mustafa Allar’ın daha önce AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı olduğunu alınan istihbaratlarla duyurulduğunu okurlarına aktarmayı başardı.

Siyasetteki gelişmeleri yalpalamadan hedefi 12’den vurarak aktarmayı başaran gazeteniz Yenigün, kısa zamanda yükselen değeriyle habercilikteki başarısını bir kez daha tescilledi.

AK Parti’nin adayı netleşti, sadece açıklama kaldı!

18 Aralık 2013 Çarşamba günü AK Parti’nin Gerede Belediye Başkan Adayı netlik kazandı. AK Parti Genel Merkezi’nden gelen haberler ışığında AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar oldu. 5 ismin adaylık için yarıştığı AK Parti’de göreve Mustafa Allar, Zekiye Aydemir, Durmuş Ali Daldallı, İbrahim Yılmaz ve son olarak 01 Aralık’ta görevinden istifa eden Nuri Danışman talip olmuştu. Aday adaylığı süreci öncesinde AK Parti İlçe Başkanlığı ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nı yürüten Mustafa Allar, halk temayüllerinde ve parti temayülünde aldığı güvenoyu ile partinin adayı olmayı başardı. Mustafa Allar, bu hafta içinde Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü, Ali Ercoşkun ve AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın’ın da katılımıyla AK Parti İlçe Teşkilatı’nda yapılacak geniş katılımlı toplantı ile kamuoyuna duyurulacak.

BİZ NE DİYORSAK O! Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa