Gerede YeniGün Gazetesi
Denetim başladı
11 Temmuz 2014 14:14
Font1 Font2 Font3 Font4
Denetim başladı

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın talimatı ile il genelinde yaylalardaki yapılaşmaların denetimleri başlatıldı. Gerede Kaymakamlığı tarafından oluşturulan komisyon tespit çalışmalarına başlayarak tutanak tanzim etti.

Bu tutanaklar Bolu İl Mera Komisyonu’na gönderilirken, Yağdaş ve Dikmen Köyü yaylalarında hafta içi 12 yayla evinin denetimi gerçekleştirildi.

13.30 sıralarında Yağdaş Köyü yaylasında başlayan kontrollerde D.Ç. isimli şahsa ait 100 metrekare alana betonarme ev inşa edildiği, evin etrafının ise 600 metrekare tel örgü ile çevrildiği tespit edilerek tutanak tanzim edildi.

Aynı yaylada devam eden bir başka kontrolde ise İ.A. isimli şahsa ait 120 metrekare alana betonarme ev inşa edildiği, evin etrafının ise 600 metrekare tel örgü ile çevrildiği tespit edildi.

Yine Yağdaş Köyü yaylasında yapılan kontrolde Y.A. isimli şahsa ait 63 metrekare alana betonarme ev inşa edildiğini tespit eden denetleme komisyonu yayla evinin etrafının 500 metrekare telle çevrildiğini rapor etti.

Denetimlerini sürdüren ekipler, Yağdaş Köyü yaylasındaki bir başka yayla evinde yaptıkları kontrollerde M.Y.’ye ait 72 metrekare alana betonarme ev inşa edildiğini tespit ederek, evin çevresinin 500 metrekare tel örgü ile çevrildiğini rapor etti.

Yağdaş Yaylası’nda talimat ile gerçekleştirilen bir başka denetimde ise İ.A. isimli şahsa ait 100 metrekare alana inşa edilen betonarme ev hakkında rapor tanzim edildi. Ayrıca bu yayla evinin etrafının 500 metrekare tel örgü ile çevrildiği de Bolu İl Mera Komisyonu’na gönderilmek üzere düzenlenen raporlarda belirtildi.

Bir sonraki gün Yağdaş Köyü yaylasında yapılan denetimlere devam edildi. Sırasıyla H.S. isimli şahsın ev yapmak üzere yaklaşık 400 metrekare alanı tel örgü ile çevirdiği, A.G. isimli şahsın 72 metrekare alana betonarme ev inşa ettiği ve 250 metrekare alanı tel örgü ile çevirdiği, S.G. isimli şahsın 72 metrekare alana betonarme ev inşa ettiği ve 250 metrekare alanı tel örgü ile çevirdiği, F.A. isimli şahsın 63 metrekare alana betonarme ev inşa ettiğini ve 500 metrekare alanı tel örgü ile çevirdiği, H.A. isimli şahsın 35 metrekare alana betonarme ev inşa ettiği ve 170 metrekare alanı tel örgü ile çevirdiği, F.A. isimli şahsın 63 metrekare alana betonarme ev inşa ettiği ve 400 metrekare alanı tel örgü ile çevirdiği tespit edilerek yayla evleri hakkında mevcut durum tutanağı tanzim edildi.

Gerede Kaymakamlığı’nca oluşturulan denetleme komisyonunun hafta içi son denetim adresi ise Dikmen Köyü yaylası oldu. Dikmen Köyü yaylasında 1 evin tespitini yapan ekipler, H.Ç. isimli şahsa ait olan 88 metrekare alana betonarme ev inşa edildiğini tespit etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa