Gerede YeniGün Gazetesi
Doğalgaz almayana 2 yıl abonelik yok!
27 Haziran 2014 12:36
Font1 Font2 Font3 Font4
Doğalgaz almayana 2 yıl abonelik yok!

Gerede’de doğalgaz çalışmaları aralıksız devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 5000 abonenin kullandığı doğalgaz halkımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Ancak ilçemizde abone olması gereken yaklaşık 5000 hane daha var.

Ancak doğalgaz çalışmaları sürerken zarar verdiği yollar ve kaldırımlar Gerede Belediyesi tarafından bakıma alınıyor. Mahallelerin cadde ve sokaklarında abonelik alınmayan binalar sebebiyle yol ve kaldırım çalışmaları kesintiye uğruyor veya yapıldıktan 2-3 ay sonra tekrar kazılma ihtimali gündeme geliyor.
Yaşanması muhtemel israfın ve sıkıntıların karşısında Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kargaz İşletme Müdürü Cengiz Mancoğlu ve Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Göktaş ile ilçemizin 8 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.
Halkımızın parasını çarçur ettirmeyeceğiz
Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar, şöyle dedi: “Belediye Başkanı olduğum günden beri kendimize olan güvenle birlikte halkımızın bize verdiği bu görevi layıkıyla yapmak için gece gündüz uğraşıyoruz. Doğalgaz büyük bir nimet ancak bu nimet yanında külfetlerle beraber geliyor. Özellikle yol ve kaldırım kazıları belediyemize büyük külfet. Kargaz da ulaşabileceği yerlere ulaşamamaktan dolayı yaptığı yatırımın karşılığını alamıyor. İlçe bazında Türkiye genelinde doğalgaz bakımından çok iyi durumdayız. Mahallelerimizde yol standartlarımızı yükseltmek için uğraşıyoruz. Ancak örnek veriyorum bir sokak var. Sokakta 10 ev almış 3 ev almamış. Yollar kazılmış çökmüş bizim hizmet vermemiz, bu yolu yapmamız gerekiyor. Ancak ben yolu yapacağım iki gün sonra önceden abonelik almayan vatandaşımız gelecek yapılmış yolu tekrar kazmak gerekecek. Biz buna müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz. Muhtarlarımız vatandaşlarımıza tek tek ulaşsın, durumu anlatsın ve hemşehrilerimiz bu konuda hassas olsun. Bu yol paraları, kaldırım çalışmalarında harcanan paralar neticede halkımızın parası, yazık günah. 10 cm kazdığımız yol, yolun tamamına zarar veriyor. Halkımızın parasını çarçur ettirmeyeceğiz. Vereceğimiz hizmetin kalitesi uzun yıllar dayanacak şekilde olmalı. Bu konuda özellikle muhtarlarımıza büyük görev düşüyor.”
KARGAZ A.Ş. İşletme Müdürü Cengiz Mancoğlu ise toplantıda yaptığı açıklamada, “Her binaya talep gelmeden bizim kutu koymamız imkânsız. Her kutunun maliyeti bize 1500-2000 TL. Kutuyu konulup doğalgaz kullanılmadığı için bu maliyet bizi zorluyor. Belediyemiz bizim kazdığımız yerleri sürekli sürekli yapmak zorunda kalacak neticede Başkan Beyin ifade ettiği gibi halkımızın paraları boşa gitmiş olacak. Biz bunun önüne geçmek istiyoruz. Hattın geçtiği cadde ve sokaklarımızda vatandaşlarımız aboneliklerini yaptırmalı.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa