Gerede YeniGün Gazetesi
Duygu yüklü devir teslim
8 Nisan 2014 17:56
Font1 Font2 Font3 Font4
Duygu yüklü devir teslim

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar devir teslim töreni ile birlikte Çarşamba günü Ömer Baygın’dan görevi devraldı. Zaman zaman duygu yüklü anların yaşandığı törende Allar’ın Belediye Başkanlığı rozetini Ömer Baygın takarak yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Ömer Baygın, koltuğu devretmeden önce yaptığı açıklamada, “Gerede’mizde geçen güzel bir seçim sonrasında Mustafa Allar kardeşimizi halkımız tercih etti ve bugün alnımız ak, başımız dik bir şekilde görevi Mustafa Allar kardeşimize devrediyoruz. Allah’a ne kadar şükretsem azdır. Milletimizin teveccühü ve Cenab-ı Hakk’ın takdiri ile 15 yıl hizmet ettik.  Çok şükür bu bizim için onurların en büyüğüdür. Hizmetin çok çeşitli yolları var. Mevlam bize de bazen Meclis Üyesi olarak bazen Belediye Başkanı olarak hizmet etme fırsatı verdi. İnşallah; gerek kendimize, gerek ailemize, gerek ilçemize, gerek halkımıza gerekse makama leke sürmemişizdir, bunun için çok çaba gösterdik, çaba harcadık. Ben gönlüm müsterih olarak görevi devrediyorum. Gücümüzün yettiği kadar gece gündüz çalıştık, ilçemize eserler bıraktık. Kimsesizlerin kimi olmaya çalıştık, gönlüm yine müsterih en az kendim kadar sevdiğim, güvendiğim bir kardeşimi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtuyoruz. Demokrasilerde halkın tercihi en üstündür, halkımız büyük bir oyla tercih etti ve bizde gönül rahatlığı içersinde görevi teslim ediyoruz. Her Belediye Başkanı, her Belediye Meclis Üyesi ve her idareci bulunduğu süre içersinde ilçesine hizmet eder, etmiştir. Benden önceki Belediye Başkanlarını şükran ve minnetle anıyorum, ölenlere rahmet diliyorum, hayatta olanlara sağlık, sıhhat, afiyet diliyorum. Onlar da çalıştılar, bu şerefli bayrağı bir noktaya getirmeye çalıştılar. Biz de bu bayrağı aldık, daha yükseklere getirmeye çalıştık. İnanıyorum ki Mustafa Allar kardeşim de aldığı bu bayrağı daha da üst noktalara getirecek ve böylece Gerede’mizde değişme, tekâmül tamamlanacak, devam edecek ve buna canı gönülden inanıyorum. Ben bu duygu ve düşüncelerle tekrar hayırlı olsun diyorum. Bizim görevde olduğumuz süre içersinde bizlere destek olan Başbakanımızdan, hükümet üyelerimize, Gerede’mizdeki, Bolu’muzdaki, Ankara’mızdaki Bürokratlardan, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, her kademedeki Parti Teşkilatlarımıza, arkadaşlarımıza, Meclis Üyelerimize, çok değerli Belediye Personeli mesai arkadaşlarıma, tabi ki her konuda bize destek olan değerli aileme huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Mustafa Allar kardeşime ve ekibine de Gerede’mize hayırlı hizmetler yapmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun, biz bir Gerede evladı olarak az bir tecrübemiz varsa, bilgi birikimimiz varsa Gerede’nin emrine, Gerede halkının emrine ve Başkanımızın emrine atfetmeye hazır olduğumuzu bir kere daha ifade ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar hayırlı olsun diyor, Cenab-ı Hak´tan hayırlı hizmetler yapmalarını niyaz ediyorum”dedi.

Koltuğu Belediye Başkanı Ömer Baygın’dan devralan yeni Belediye Başkanı Mustafa Allar ise şöyle dedi: “Bugün çok önemli bir gün, Başkanımızın ifade ettiği gibi 5-6 aydan bugüne hep beraber gece gündüz demeden çalıştık. Genel Merkezimiz ve Başbakanımız bizleri AK Parti’nin Gerede Belediye Başkanı Adayı göstermesinin akabinde sizlerle beraber çalıştık ve 30 Mart akşamı Rabbim bu görevi yapmayı bizlere nasip etti. Aslında bugünkü görev sadece bir nöbet değişimi, Ömer abimizle çalışmaktan büyük şeref ve onur duyduğumu buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. İlçe Başkanlığı yaptığım dönemde ve Partimizin kurulduğu günden bugüne kadar hep abilik yaptı, teşkilatlarımıza abilik yaptı. Gerede’mizde bu birlik ve beraberliği sağlayan mimarımız, baş tacımızdır. Ben kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Ben böyle bir Belediye Başkanımızdan bu tertemiz bayrağı devralmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde de İlçe Başkanı olarak çalıştım, birçok projeyi Milletvekillerimizle, teşkilatımızla beraber takip ettik, birçok projeye imza attık. İnşallah bu tertemiz bayrağı daha da zirvelere çıkarmak için canla başla mücadele vereceğiz. Memleketimizin değişimine dönüşümüne katkı sağlayacağız. Milletimizin bize vermiş olduğu bu kutsal emaneti omuzlarımızda yük olarak taşıyacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Rabbim samimi niyetle çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın, Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ömer Baygın’a hizmetlerinin anısına bir plaket takdim etti.

Plaket töreni sonrasında konuşan Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “Ömer abi bizim Başkanımızdı yine Başkanımız, abimizdi yine abimiz. Biz onun nezaketinden, zarafetinden, emanetinden hiç şüphe etmedik. Bugün hamdolsun yine şüphe etmiyoruz. Bu hissiyatla biz yolumuza aşkla, şevkle, muhabbetle devam edeceğiz. Çünkü Ömer abi aday olmayacağını açıkladığında da bizle beraberdi, seçim çalışmalarında da bizle beraberdi, yarında beraber olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı tebrik ediyorum”dedi

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ömer Baygın, yeni Belediye Başkanı Mustafa Allar’a Gerede Belediyesi mührünü ve Belediye Başkanlığı makam koltuğunu devretti ve rozet takdim etti. Devir-Teslim töreninin ardından Belediye Başkanı Mustafa Allar, tebrikleri hafta boyunca kabul etti.

Allar vatandaşları şaşırttı!  

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Cumartesi günü teşekkür turuna çıktı. Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile birlikte esnaf ve vatandaşları gezen Allar, vatandaşlardan AK Parti’ye verdikleri destekten ötürü teşekkür etti. Seçimden sonra teşekkür turu yapması vatandaşlar tarafından mutlulukla karşılanırken Allar’ın gelen talepleri dinleyerek not etmesi dikkatlerden kaçmadı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa