Gerede YeniGün Gazetesi
Emniyetten başarılı operasyon
18 Aralık 2014 14:38
Font1 Font2 Font3 Font4
Emniyetten başarılı operasyon

O OLAYLAR AYDINLANDI

Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Bulvarı üst yolda meydana gelen 2 telefon hırsızlığı olayını aydınlattı. Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerinin başarılı operasyonuyla yakalanan 2 kişi adliyeye çıkarıldı. Olayla ilgili 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kimliği belirlenen firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Bulvarı üst yolda meydana gelen 2 telefon hırsızlığı olayını aydınlattı. MOBESE görüntülerinden elde edilen verilerden yola çıkarak gerçekleştirilen başarılı operasyonda 2 kişi adliyeye çıkarıldı.

Plaka da çalmışlar  

Konu ile ilgili bilgi veren Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, “06 Aralık Cumartesi günü saat: 05.00 sıralarında İlçemiz Kitirler Mahallesi Atatürk Bulvarı Üst Cadde’de bulunan iki ayrı cep telefonu alım satım işi yapan işyerlerinde hırsızlık olayları meydana gelmiştir. Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğümüz Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan yoğun çalışmalar ve ilçemiz MOBESE görüntüleri incelenerek şüpheliler tespit edilmiştir. Şüphelilerin ilçemiz Kitirler Mahallesinde bir aracın ön ve arka plakalarını çalarak olayda kullandıkları, otomobille İstanbul istikametine gittikleri anlaşılmıştır. Bunun üzerine İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile irtibata geçilerek şüphelilerden ikisi İstanbul ilinde yakalanarak Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğümüze getirilmiştir. Şüpheliler K.Ç. ve A.S. tahkikat evrakları ile birlikte adliyeye sevk edilmişlerdir. Şüphelilerden A.S. tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Olaylar ile ilgili yapılan çalışmalarda bahse konu şüphelilerin çevre il ve ilçelerde de aynı şekilde hırsızlık olayları gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Diğer şüpheli K.Ç. serbest bırakılmış olup, olaya karışan diğer üç şüphelinin kimlik tespitleri yapılmış ve firari olan şüphelilerin yakalanmaları için çalışmalarımız devam etmektedir.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa