Gerede YeniGün Gazetesi
Festival beğenildi

Birbirinden eğlenceli aktivitelere sahne olan ve ilçede ilk kez düzenlenen Kar Festivali; 24 Ocak’ta Esentepe Mesireliğinde başladı ve 3 gün süren festival dün sona erdi. Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle konserler iptal edildi. Başkan Allar, bidonla kayak yaparak festivale renk kattı. 

Gerede’de bir kez düzenlenen ve kar oyunlarıyla özellikle sömestri tatilinde olan çocukların büyük ilgi gösterdiği Kar Festivali dün sona erdi. Festivalde sahne gösterileri de ilgiyle takip edildi. Açılan stantlarda ise yöresel ürünlerin satışı yapıldı. Aktiviteler, çeşitli yarışmalar da festivale renk katan bir başka unsur oldu.

Festivalde; maskot, mini disco, aşuk ile maşuk, jönglör, ateşbaz, mini illüzyon, yüz boyama etkinlikleri ve bidonla kayma, halat çekme, ip atlama ve kardan kaz yapma gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Cuma günü kar yağışı nedeniyle ilginin az olduğu festivalde kalabalık Cumartesi ve Pazar günleri oluştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, festival programında yer alan konserleri, Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle iptal ettiklerini belirtti. Aileler, Kar Festivali etkinliğini beğendiklerini ve özellikle çocuklarının sömestri tatilinde mutlu bir gün geçirdiklerini dile getirdiler.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz da Kar Festivali açılışına katıldı. Yılmaz, Gerede’nin, kış ve kayak turizmi açısından Türkiye’nin birçok yerinden daha iddialı konumda olduğunu söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Allar, festivalde bidonla kayak yaparak renkli görüntüler oluşturdu. Vatandaşlar ve çocuklar da kayak yapmanın keyfini yaşadı.


Birbirinden eğlenceli aktivitelere sahne olan ve ilçede ilk kez düzenlenen Kar Festivali; 24 Ocak’ta Esentepe Mesireliğinde başladı ve 3 gün süren festival dün sona erdi. Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle konserler iptal edildi. Başkan Allar, bidonla kayak yaparak festivale renk kattı.  Gerede’de bir kez düzenlenen ve kar oyunlarıyla özellikle sömestri tatilinde olan çocukların büyük ilgi gösterdiği […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler