Gerede YeniGün Gazetesi
Gaziantep fuarında GMYO’ya büyük ilgi
1 Temmuz 2014 14:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Gaziantep fuarında GMYO’ya büyük ilgi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu, Gaziantep’te bu yıl 19’uncusu düzenlenen uluslararası ayakkabı fuarına katıldı. Fuarda geçtiğimiz günlerde Üniversitede de sergilenen 1,5 metre boyundaki ayakkabı yine büyük ilgi gördü.

Gaziantep Sanayi Odası ile Akort Fuarcılık tarafından GAPSHOES 19’uncu Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı düzenlendi. Fuarda, Gerede MYO Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Bölümü öğrencilerinin eserleri de sergilendi. Öğrencilerin ayakkabı, çanta ve kemer gibi el emeği göz nuru eserlerinin çok beğenildiği fuarda, bir buçuk ay süren çalışmayla hazırlanan ve Üniversitede de sergilenen 1,5 metre boyundaki 222 numaralı ayakkabı ayrı bir büyük ilgi gördü.

Fuara katılan ve AİBÜ’nün standını gezen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu ile Genel Sekreteri Kürşat Göncü de GMYO öğrencilerini ve üniversiteyi tebrik ettiler. Fuarda üniversiteyi Gerede MYO Müdür Yardımcısı Ayhan Milli, Öğretim Görevlileri Recep Soluk ve Hatice Somçağ ile öğrenciler temsil etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa