Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede esnafının bedduası mı tuttu?
9 Ekim 2013 12:43
Font1 Font2 Font3 Font4
Gerede esnafının bedduası mı tuttu?

Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı dün sona erdi. Cuma günü aniden başlayan kar yağışı panayır esnafını kötü etkiledi. Soğuk hava nedeniyle panayıra ilgi az oldu. Panayıra gelen vatandaşlar çamurdan şikayet ederken, esnaf ise panayırların daha erken bir tarihte yapılması talebinde bulundu. Gerede esnafı ise bu yıl özellikle lokanta bölümünün bir kişiye ihale edildiğini ve durumdan mutsuz olduklarını gazetemiz aracılığıyla dile getirdiler.

Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı ikinci etabının dün tamamlanmasıyla birlikte sona erdi. Bu yılda 3+3 sistemiyle start alan panayırın ilkinde güneşli hava ilgiyi artırırdı 3 günde de panayır alanında yürümek bile adeta güç oldu.

04 Ekim Cuma günü start alan panayırın ikinci etabına soğuk hava damga vurdu. Aniden başlayan kar yağışı nedeniyle panayırın ilk iki gününe vatandaşlar ilgi göstermezken dün öğle saatlerine doğru duran kar yağışı panayırı biraz olsun hareketlendirdi. Panayır esnafı, ikinci panayırda zarar ettiklerini ifade ederek, panayır tarihlerinin önümüzdeki yıl daha erken bir tarihe alınmasını istediler. Vatandaşlar ise çamurdan şikayet ettiler. Ayrıca rüzgar nedeniyle panayır alanında oluşturulan dükkanlardaki naylon örtülerin uçması zaman zaman garip görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Gerede’ye ayrıcalık olsun

Gerede esnafı ise bu yıl özellikle lokanta bölümünün bir kişiye ihale edildiğini ve durumdan mutsuz olduklarını gazetemiz aracılığıyla dile getirdiler. Gerede Panayırı’nda gerçekleşecek tüm ihalelerde Gerede esnafına öncülük olmasını isteyen Gerede esnafı, bu noktada Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın’dan bir düzenleme yapmasını rica ettiler.

Gerede esnafının bedduası mı tuttu? Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa