Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede İGM’ye ağırlığını koydu
14 Nisan 2014 18:11
Font1 Font2 Font3 Font4
Gerede İGM’ye ağırlığını koydu

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları yoğun gündemlerle başladı. Hafta içi gerçekleşen toplantılarda Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği’ne 8 üye seçildi. Ayrıca Gerede’nin İl Genel Meclisi’ne gönderdiği 3 ismin komisyondaki görev yerleri de belli oldu. Üzeyir Ercivan, gizli oylama ile İl Genel Meclisi 1. Başkan Vekilliği görevine seçildi. Gerede’nin yeni dönemde İl Genel Meclisi’ne ağırlığını koyması dikkatlerden kaçmadı.

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarında Gerede ilçesi Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği için üye seçimi yapılırken, Gerede’nin İl Genel Meclis Üyeleri’nin komisyonlardaki görev dağılımları da belli oldu.

Seçimler öncesinde İl Genel Meclisi’nin ilk toplantısının açılışına Üzeyir Ercivan başkanlık etti. Daha sonra gizli oylama şekli ile yapılan seçimlerde İl Genel Meclisi 1’inci Başkan Vekilliğine Üzeyir Ercivan (Gerede), 2’inci Başkan Vekilliğine Sezai Çavdar seçilirken, Katip üye olarak Zeki Ozulluoğlu ve Emine Erdal asil olarak, Erhan Çiftçi ve Ahmet Uzun yedek katip üye olarak seçildi.

Yine gizli oylama ile yapılan seçimde meclis üyeleri İl Encümen Üyeliğine Erol Özak, Mümtaz Altınbaş ve Üzeyir Ercivan’ı seçerken daha sonra açık oylama usulü ile İhtisas Komisyonlarına Üye seçimi yapıldı.

İhtisas Komisyonlarına ise şu isimler seçildi;

6 üyeden oluşan Plan ve Bütçe Komisyonuna; Mümtaz Altınbaş, Erol Özak, Yusuf Gökçe (Gerede), Fehmi Çınar, Ömer Sezgin, Eyüp Beşli,

6 üyeden oluşan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna; Vedat Özkan, Sezai Çavdar, Erhan Çiftçi, Metin Demirbilek (Gerede), İsmail Akman, İbrahim Ayhan,

5 üyeden oluşan Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonuna; Üzeyir Ercivan (Gerede), Mustafa Bayraktar, Osman Cabgu, Dursun Fidan, Hasan Hüseyin Arslan,

5 üyeden oluşan Çevre ve Sağlık Komisyonuna; Zeki Ozulluoğlu, Ahmet Uzun, Erdoğan Yetkin, Emine Erdal, Bedri Pehlivan.

Gerede ilçesi Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği, Birlik Meclisi’nde İl Özel İdaresine görev yapmak üzere seçilen üyeler ise şu isimlerden oluştu; Yusuf Gökçe, Metin Demirbilek, Üzeyir Ercivan, Ömer Sezgin, Dursun Fidan, Erdoğan Yetkin, Erhan Çiftçi ve Zeki Ozulluoğlu.

Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği Birlik Meclisine de asil üye olarak; Üzeyir Ercivan, Fehmi Çınar, Ömer Sezgin, Erhan Çiftçi, Zeki Ozulluoğlu, Emine Erdal, Ahmet Uzun isimleri seçildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa