Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede’den tam destek!
12 Kasım 2013 17:05
Font1 Font2 Font3 Font4
Gerede’den tam destek!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızlı erkekli öğrenci evlerine ilişkin bu evlerde her türlü şeyin olabileceğini belirtmesi ve gelen ihbarlar üzerine valilik ile emniyet güçlerinin olaya müdahil olacağını ifade etmesi Gerede halkının büyük çoğunluğunda takdirle karşılandı.

Yenigün’ün halkın bu noktada nabzını tuttuğu konuya ilişkin Başbakan Erdoğan’a Gerede’den çok büyük destek geldi. Hatta sokak röportajında, böyle bir durumda emniyet birimlerine şikayette bulunmaktan onur duyacaklarını belirtenler bile oldu. Halkın çok büyük bölümü bu noktada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile hemfikir olduklarını belirtti.

Gözler emniyette

Başbakan Erdoğan’ın gelen ihbarlar üzerine valilik ile emniyet güçlerinin olaya müdahil olacağınıbelirtmesiyle gözler Gerede Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çevrildi. Vatandaşların büyük bölümü, bir şikayet olması durumunda Gerede’de öğrenci evlerine baskın yapılamayacağını düşünüyor. Ev sahibiyle anlaşıldığında emniyetin şikayet olsa dahi kanunen hiçbir şey yapamayacağını düşünen vatandaşlar, “kiracı gidecek derdine düşen ev sahipleri buna müsaade etmez” görüşünde birleştiler.

58. madde!   

Bu arada Başbakan Erdoğan’ın gündeme getirdiği kızlı erkekli öğrenci evlerine denetime Anayasa dayanak gösterildi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa’nın 58’inci maddesinin 2’nci fıkrasının, devlete gençleri koruma görevi verdiğini hatırlatarak, “Eğer siz Türkiye’yi yönetiyorsanız, Türkiye’nin üniversitelerinde, okullarında, yurtlarında barınan ve tüm öğrencilerle ilgili sorumluluğu ve yetkiyi vatandaş, seçimde sandıkta size emanet etmiştir. Anayasa ve yasalar çerçevesinde bizim bu emanetin gereğini yerine getirmemiz, Anayasal olarak bize verilmiş bir görevdir” ifadelerini kullandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa