Gerede YeniGün Gazetesi
GTSO bu bayramda sevindirdi
14 Ekim 2013 17:55
Font1 Font2 Font3 Font4
GTSO bu bayramda sevindirdi

Ramazan ayında 916 aileyi gıda yardımlarıyla sevindiren Gerede Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO), sosyal, kültürel ve ekonomik aktivitelere devam ediyor. Gerede TSO, kış aylarının kendisini hissettirdiği şu günlerde 600 öğrenciyi sevindirdi.

Her yıl olduğu gibi TOBB ve Gerede TSO katkılarıyla ilçemizde ilköğretim ve ortaokul müdürlüklerince tespiti yapılan öğrencilere kışlık bot hediye edildi. Ayrıca yardımların bayram arifesi olması da ayrı bir sevinç kaynağı oldu. 100. Yıl İlköğretim ve Orta Okulu’nda düzenlenen dağıtım programında Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Allar, Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Kazan, Eşref Zeftçi ve Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı’ndan oluşan heyet, okul müdürü İsmail Alaylı’ya deri bot hediyeleri teslim ettiler.

Okul Müdürü İsmail Alaylı, soğukların başladığı ve önümüzde kurban bayramı olan bu günlerde yapılan bot yardımının okulları için çok önemli olduğunu, okullarındaki öğrenci sayısının belli bir bölümünün taşımalı sistemle köylerden geldiğini ifade ederek, bu güzel dayanışma örneği için Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine teşekkür etti.

Gerede TSO Başkanı Mustafa Allar ise katkıları ile her yıl geleneksel hale gelen bu tarz yardımlaşmaları devam ettirmeye çalıştıklarını, geçen yıl kaban hediyesini tercih ettiklerini bu sene ise yönetim olarak deri botta karar kıldıklarını ifade ederek, Kurban Bayramı öncesi yapılan gıda ve bot yardımının 65.000,00 TL civarında olduğunu, bu yardımda TOBB başta olmak üzere Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı tüm üyelerin katkıları olduğunu dile getirdi. Allar ayrıca “Bu konuda bize yardımcı olan okul müdürü ve özverili öğretmenlerimize teşekkür ediyorum”dedi.

Daha sonra 600 adet bot ilçemizde bulunan İlköğretim ve Ortaokullar ile Samat Köyü İlkokulu müdürlerine ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere teslim edildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa