Gerede YeniGün Gazetesi
Hepimiz birer engelli adayıyız
22 Mayıs 2014 10:53
Font1 Font2 Font3 Font4
Hepimiz birer engelli adayıyız

Belediye Başkanı Mustafa Allar, Engelliler Haftası münasebetiyle Yeni Mahalle Ortaokulu ve İlk İlgim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Engelli öğrenciler ile gerçekleşen ziyarette sohbet eden Başkan Allar, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek bu anlamlı haftada engelli öğrencileri yalnız bırakmadı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Engelli bireylerin bütün hak ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmaları hususunda Hükümetimiz ve ilgili Bakanlığımız bugüne kadar büyük adımlar attılar, sorunları minimuma indirdiler. Toplumsal huzurun sağlanması adına bütün vatandaşlarını ayırmaksızın yapılan tüm çalışmalara Belediye olarak bizlerde imkânlarımız ölçüsünde katkı sağladık, sağlamaya da devam edeceğiz. Bir kısım engellerine rağmen, hayata tutunan ve sosyal hayatın içersinde yer alan engelli vatandaşlarımız aynı zamanda toplumumuz için de güç kaynağıdır. Engelli olmak ne utanılacak bir durumdur ne de ayıplanacak bir durumdur. Elimizden ne geliyorsa imkânlarımızı bu alanda kullanacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün engelli vatandaşlarımızın haftasını tebrik ederim”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa