Gerede YeniGün Gazetesi
Kış tedbirleri masaya yatırıldı
18 Aralık 2014 14:29
Font1 Font2 Font3 Font4
Kış tedbirleri masaya yatırıldı

Kış mevsimi süresince, yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi olumsuz hava koşullarında, olumsuzlukların yaşanmaması, vatandaşların can ve mal güvenliklerinin korunması, trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülmesi amacıyla alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Gerede Kaymakamı Arslan Yurt başkanlığında Perşembe günü toplantı düzenlendi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Karayolları 4. Bölge Müdürü Hamdi Akkuş’un da yer aldığı geniş katılımlı toplantıda ayrıca ilçedeki yol sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri sunuldu.

Toplantıda, kış mevsimi süresince Belediye, Karayolları, Özel İdare ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince ilçemizdeki karayolu güzergahının trafiğe açık bulundurulmasının sağlanması, her hangi bir olumsuzluk karşısında ivedilikle itfaiye, kaza kırım vb. araçlar ile duruma müdahale edilmesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sorumluluk güzergahında denetimlerin sıklaştırılarak, meydana gelebilecek kazalara karşı en seri şekilde müdahalede bulunulması, meydana gelebilecek yol kapanmaları ve kazalarda ambulans hizmetlerinin en kısa sürede olay yerine ulaşımının sağlanması gibi konular da ele alındı.

Ayrıca kış mevsiminin başlaması nedeniyle, 01 Aralık 2014 ile 01 Nisan 2015 tarihleri arasında kamyonet, minibüs ve “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastiklerinin; kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastikleri ile yarı römork ve römork türü araçların fren tertibatı olan dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması, diğer lastiklerinin diş derinliğinin 4 mm olmasının zorunlu olması nedeniyle ilgili kurumlarca gerekli denetimlerin yapılması kararları bu toplantıda alındı. Bu kararlar doğrultusunda, kış lastiği kullanması zorunlu olduğu halde kullanmayanlar için 519,00 TL İdari Para Cezası uygulanacağı belirtilirken, Gerede güzergahını kullanacak olan araçlarda zincir, takoz ve çeki halatı bulundurma zorunluluğu olacağı ve sürücülerin bu noktada da denetleneceği kaydedildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa