Gerede YeniGün Gazetesi
Kışa sıcak yuvalarında girecekler
18 Eylül 2014 10:50
Font1 Font2 Font3 Font4
Kışa sıcak yuvalarında girecekler

Mangalar Köyü İmreşe Mahallesi’nde yaşanan yangının ardından yaraların sarılmasına hemen başlandı. Yangının ardından yuvasız kalan Eker Ailesi’nin kışa yeni evlerinde gireceğinin müjdesini veren Kaymakam Arslan Yurt, yangınzede aile için devletin tüm imkanlarının seferber edileceğini söyledi.

Mangalar Köyü İmreşe Mahallesi’nde yaşanan yangının ardından evleri ve hayvanları telef olan Eker Ailesi için devletin tüm imkanları seferber edilmeye başlandı. Yaşanan yangın afetinin ardından yapılacak çalışmalarla ilgili Yenigün’e açıklamalarda bulunan Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, yaşanan yangından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, tüm imkanların seferber edileceğini söyledi.

Yeni ev yapılacak

Kaymakam Arslan Yurt, “Yangınzede vatandaşlarımıza hem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hem de Afet Acil Durum Müdürlüğü kanalı ile yardımcı olacağız. Afet Acil Durum Müdürlüğü görevlilerini yangının yaşandığı Mangallar Köyü İmreşe Mahallesi’ne davet ettik. Burada hasar tespitinde bulunuldu. AFAD’dan gelecek miktara göre vatandaşlarımıza yardımcı olunacak.

Bizler de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak gerekli raporları aldıktan sonra vatandaşlarımıza hem günübirlik geçimlerini sağlayabilmeleri için hem de ev yapımı için bir yardım yapmayı düşünüyoruz. Büyük ihtimalle kış mevsimine girilmeden evsiz kalan iki ailemizin evlerini yapacağız.”dedi.

Yaşanan yangında insanlarımızın can güvenliği noktasında bir sorun yaşanmaması en büyük teselli oldu diyen Yurt, “Rüzgar nedeniyle yangın büyüyebilirdi ve köyün tamamını sarabilirdi. İtfaiye ekipleri ve iş makineleri yangın esnasında güzel çalışma yaptılar. Yangının söndürülmesi için çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımıza ise geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”ifadesini kullandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa