Gerede YeniGün Gazetesi
Orman suçları önlenecek
14 Ağustos 2013 19:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Orman suçları önlenecek

Orman Bölge Müdürlüğü orman muhafaze memurlarına orman suçları, suçların önlenmesi, orman suçları ile ilgili takip ve soruşturma yöntemleri ile ilgili eğitim verdi.

Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında çalışan ve 6831 sayılı Orman Kanununun 77/1 maddesine göre kolluk görevlisi sıfatını taşıyan orman muhafaza memurlarına, eğiticilerin eğitimini almış iki teknik eleman tarafından eğitim verildi. 12 İşletme Müdürlüğü’nde 19.06.2013 tarihinden başlayarak 03.07.2013 tarihine kadar devam eden, 10 ve 15’er kişilik gruplar halinde eğitim standardına uygun olarak yapılan bu eğitimlere toplam 192 Orman Muhafaza Memuru katıldı.

Eğitimde orman suçları, suçların önlenmesi, orman suçları ile ilgili takip ve soruşturma yöntemleri, davranış modelleri, iletişim, halkla ilişkiler ve kolluk görevlilerinin davranış şekilleri konuları anlatılarak eğitimler başarı ile tamamlandı. Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Bilindiği gibi orman ve orman kaynaklarını her türlü tehlikelere karşı korumak, doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek, ekosistem bütünlüğü içinde ve topluma çok yönlü sürdürülebilir fayda sağlayacak şekilde yönetmek misyonumuza uygun, insana, doğaya ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir orman yönetimini sağlayan şeffaf ve saygın bir kurum olmak için çalışanlarımızın eğitilmesi önem arz etmektedir.”ifadelerine yer verildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa