Gerede YeniGün Gazetesi
Sıcak Aş dağıtımı devam ediyor
11 Temmuz 2014 14:04
Font1 Font2 Font3 Font4
Sıcak Aş dağıtımı devam ediyor

Hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan Gerede Belediyesi geleneksel sıcak aş dağıtımı yapmaya devam ediyor. Hayırseverlerin katkıları ile yemekler; Belediye Aşevi’nde belediye aşçıları tarafından pişirilerek sefer taslarıyla dağıtılıyor. Sıcak aştan günlük 400 aile, ortalama 1600 kişi yararlanıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, hafta içi ziyaret ettiği Aş Evi’nde elleriyle yemek servisi yaptı. İhtiyaç sahibi ailelerin hatırını soran Başkan Allar, burada yemek memnuniyet anketi de yaptı. Vatandaşlarımız Başkan Allar’a teşekkür ederken yemeklerden de çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, burada yaptığı açıklamada, “13 yıldır sıcak aş kampanyamızı devam ettiriyoruz. Günlük 350-400 ailemizin faydalandığı sıcak aş dağıtımından ortalama olarak 1500-2000 kişi yararlanıyor. Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesile ile hayırseverlerimize ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum, Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

Aşevinde yemek menüsü; Mercimek Çorbası-Tas Kebabı-Pirinç Pilavı-/Yayla Çorbası-Kavurma-Pirinç Pilavı-Üzüm/Ezogelin Çorbası-Etli Kuru Fasülye-Pirinç Pilavı-Karpuz/Etli Nohut-Pirinç Pilavı-Yoğurt/ şeklinde çeşitli menülerden oluşuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ise yüzü gülmeye devam ediyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa