Gerede YeniGün Gazetesi
Tabletli eğitim başladı
25 Şubat 2014 12:55
Font1 Font2 Font3 Font4
Tabletli eğitim başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygulamaya konulan ve Fatih Projesi kapsamında altyapısı oluşturulan tablet bilgisayarlar okullara dağıtılmaya başlandı. İlçemizde İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen törenle 32 öğretmene tabletleri Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yeni atanan İbrahim Çavuşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Şube Müdürleri İbrahim Ercivan, Ali Murteza Çağalı ve okul müdürlerinin de katıldığı bir toplantıda öğretmenlere dağıtıldı.

Kaymakam Arslan Yurt, ülkemizin dünyada önemli bir projeye önderlik ettiğini, teknoloji ile eğitimi buluşturan önemli bir projenin hayata geçirildiğini, yapılan yatırım sayesinde 5-10 senelik bir süre sonunda bu tip teknolojileri üreten ve satan bir ülke konumuna gelmesinin imkan dahilinde olduğunu, tabletlerin öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Bolu Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ise proje kapsamında 10 milyon 600 bin öğrenci ve öğretmene tablet dağıtılacağını, bu tabletlerin Türkiye’de üretileceğini, öğretmenlerin akıllı tahtalar ve tabletlerle eğitim kalitelerini önemli oranda yükselteceklerini ve sonuçta milletimizin önemli kazanımlar sağlayacağını söyledi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa