Gerede YeniGün Gazetesi
Tankeri istasyona çevirmişler!
3 Eylül 2013 09:42
Font1 Font2 Font3 Font4
Tankeri istasyona çevirmişler!

Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan izinle baskın yapılan Yeniçağa Sanayi Sitesi’nde akıl almaz görüntüler ortaya çıktı. Kaçak üstüne kaçak malzemenin yakalandığı sanayi sitesinde tıpkı bir benzin istasyonuna çevrilen tanker dikkat çekti.

Emniyet kaçağa göz yummuyor. Geçtiğimiz hafta kaçak alkollerin yakalanmasıyla birlikte Yeniçağa’da baskınların ardı arkası kesilmemeye başladı. Emniyetin bu seferki adresi ise Yeniçağa Sanayisi oldu.

Emniyet güçleri düzenlediği ilk baskında, Yeniçağa Sanayi Sitesi’nde kurulu bulunan ve müstecirliğini (B.K.)’nın yaptığı işyerinde, ibraz edilen alış faturalarında Hidrolik Sistem Yağları olarak belirtilen, satış faturalarında da akışkanlığı düzenleyici müstahzar olarak belirtilen 60 adet 12’şer kg’lık teneke kutular içerisinde toplam 720 kg dizel marka araçlarda yakıt olarak kullanıldığı değerlendirilen yağ ele geçirdi.

Suçüstü yaptılar

Eş zamanlı olarak yapılan ikinci baskında ise müstecirliğini (K.Y)’nin yaptığı işyerinde şirket adına kayıtlı olduğu belirlenen tır aracının deposuna akaryakıt pompası ile akaryakıt ikmali yapıldığı esnada suçüstü yapılarak fatura ve belgesi ibraz edilemeyen ulusal marker cihazında yapılan ölçümlerde geçersiz çıkan 420 litre motorin ile işyerinin bitişiğindeki odaya gizlenmiş vaziyette 18 tonluk akaryakıt tankı ile tank’a bağlı olan normalde lisanslı akaryakıt istasyonlarında kullanılmakta olan elektrikli akaryakıt pompası tespit edilerek gerekli işlemlere başlanıldı.

Emniyet’ten büyük operasyon

(Ü.Ç) isimli şahsın doğu illerinden temin ettiği kaçak sigaraları kullanmakta olduğu kamyon ile İstanbul iline sevk edeceği ihbarını alan emniyet güçleri harekete geçerek, TEM Otoyolu Gerede kesiminde bahsi geçen aracı durdurdu.

Ankara-İstanbul otoyolu üzerinde Ford marka kamyonu kullanan (Ü.Ç), burada yapılan operasyonla yakalandı. (Ü.Ç.)’nin kullanmakta olduğu kamyonda yapılan aramada, iplik yüklerinin ve çeyiz eşyalarının arasına gizlenmiş vaziyette; 5 ayrı markada toplam 30.170 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Ele geçirilen sigaraların piyasa değerinin 210.000,000 TL tutarında olduğu belirlendi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa