Gerede YeniGün Gazetesi
TARİH BUNU UNUTMAZ; F TİPİ CEZAEVİ GİBİ BU DA HEP KONUŞULACAK
10 Aralık 2013 18:31
Font1 Font2 Font3 Font4
TARİH BUNU UNUTMAZ; F TİPİ CEZAEVİ GİBİ BU DA HEP KONUŞULACAK

CANIM OTEL SATIŞTA!

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları sona erdi. Son oturumda birçok önemli konu görüşülerek karara bağlandı. Bu önemli konuların başında Gerede’deki Kervan Otel’in durumu yer aldı. Gerede’nin İl Genel Meclis Üyeleri ilçenin göbeğindeki Kervan Otel’in satılmaması için direnemedi ve ne yazık ki sınıfta kaldı.

İyi kira gelirleri getiren dükkanlarıyla satılması raporunun İl Genel Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildiği Kervan Otel için alınan kararla ilgili elimize ulaşan dokümanlarda, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Gerede’de bulunan Kervan Otel ve iş merkezi binası konusu ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen raporun görüşüldüğü ve rapora göre, ihaleyle satışının yapılmasının uygun olduğu, söz konusu raporun ise oy birliği ile kabul edildiği bilgisine ulaşıldı.

Bari devredilseydi

Kervan Otel ile ilgili İl Genel Meclis Üyeleri’nden ilçe halkının beklentisi çok açıktı aslında. Kervan Otel’in ilçenin tarafında mecliste savunulmasını isteyen vatandaşlar, ilçenin göbeğindeki bu otelin Geredespor veya Gerede Belediyesi gibi kurumlara devredilmesini istiyor ve sonuç olarak buradan elde edilecek gelirin Gerede’nin kazanımları doğrultusunda ilçede kalmasını istiyorlardı.

Çok değerli bir arazi üzerinde bulunan Kervan Otel’in yıkılıp buraya devasa bir AVM’nin yada derisiyle ünlü olan ilçemizde buraya bir zamanlar dillerden düşmeyen Kemerciler Sitesi’nin kurulabilmesi için Gerede Belediyesi’ne bu otelin devredilmesini ilçe halkı isterken, tüm bunlar olmuyorsa otelin tamamının Geredespor’a devredilmesini, buradan elde edilecek kira gelirlerinin ise kulübü finansman olarak ayağa kaldırabileceğini vatandaşlar savunuyordu.

Şimdi ne olacak?

İl Genel Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen Kervan Otel’in ihaleyle satışının yapılmasının uygun olduğu raporu sonucu şimdi Kervan Otel’in ihale ile satış işlemlerine geçilecek. Atatürk Bulvarı’ndaki dükkanlar ile birlikte değerli bir arazi, kısacası parası olan otelin yeni sahibi olacak.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa