Gerede YeniGün Gazetesi
TBMM’yi kral ve bizim vekil sırtladı

Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası’nda Galatasaray’ın eski iki futbolcusu Hakan Şükür ve Kosecki karşı karşıya mücadele etti. TBMM Hakan Şükür’ün hattrick yaptığı karşılaşmadan 5-3 galip ayrıldı. Golün biri de bizim Vekilden geldi. Küpçü bir de asist yaptı.  

Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası, Antalya’da başladı. Türkiye’nin yanı sıra Polonya, Macaristan, Rusya ve Letonya’nın katılımıyla gerçekleştirilen turnuva, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesindeki Parlamenterler Spor Kulübü Derneği Başkanlığı’nca organize ediliyor. Antalya Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı Doğuyaka 100’üncü Yıl Futbol Sahası’nda başlayan turnuvada Polonya Meclis Takımı’nda Hakan Şükür’ün Galatasaray’dan eski takım arkadaşı Roman Kosecki de bulunuyor.

TBMM ilk maçını Macaristan ile oynadı. Türkiye’nin 5-3 galip tamamladığı maçta TBMM’nin gollerini Hakan Şükür (3), Geredeli Vekil Fehmi Küpçü ve Osman Ören kaydederken, Macaristan’ın gollerini Bohacs (2) ve Danko attı. Karşılaşmanın 25’inci dakikasında Ak Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün ile çarpışan Ak Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin başından yaralandı. Sahada ilk tedavisi yapılan Şahin, ambulansla hastaneye götürüldü.

Türkiye ikinci maçını, ilk maçında Rusya’yı 7-5 mağlup eden Polonya ile oynadı. Türkiye son dakikalara kadar üstün götürdüğü maçı 6-7 kaybetti. TBMM’nin bu maçtaki gollerini ise Hakan Şükür (4), Adem Tatlı (2) atarken, Polonya’nın sayıları Kosecki (2), Ras (2) ve Kuchaski (2) ve Papke’den geldi.

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, TBMM takımının uzun süredir aynı isimlerden kurulu takımla idman ve maçlar oynadığını söyleyerek, sporun siyaset üstü gücüne dikkat çekti ve hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade etti.

Polonya maçından önce bir araya gelen Hakan Şükür ile Kosecki ise eski günleri andı. Kosecki, Türkiye’yi hiçbir zaman unutmadığını belirterek, “Türkiye’nin benim kalbimde ayrı bir yeri var. Buradan Galatasaray taraftarlarına selam söylüyorum” dedi.

Hakan Şükür ise Kosecki’den sonra Galatasaray’a geldiğini söyleyerek, “Kosecki çok yetenekli bir oyuncu. Burada onunla birlikte olmak çok güzel. Eski günleri anıyorum” diye konuştu.

Hakan Şükür maçların devre arasında Gençlikspor Kulübü’nün küçük futbolcularına idman yaptırdı. Türkiye üçüncü maçını Letonya ile oynadı. Son maçını ise bugün Rusya ile oynayacak. Maçları Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da izledi.

Nereden nereye!

Futbola olan sevdasını TBMM’de de bırakmayan Geredeli Vekil Fehmi Küpçü, Türkiye’nin Kral Hakan Şükür’ü ile şimdilerde top koşturuyor. Milletvekili seçilmeden önce de futbola büyük ilgi duyan Küpçü, Gerede’deki bir çok futbol etkinliğine katılıyor, son olarak da AK Parti İlçe Başkanıyken Gerede Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Esentepe Futbol Turnuvası’nda doğduğu köy olan Çoğulluspor forması altında ter dökmüştü.


Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası’nda Galatasaray’ın eski iki futbolcusu Hakan Şükür ve Kosecki karşı karşıya mücadele etti. TBMM Hakan Şükür’ün hattrick yaptığı karşılaşmadan 5-3 galip ayrıldı. Golün biri de bizim Vekilden geldi. Küpçü bir de asist yaptı.   Parlamentolar Arası Futbol Turnuvası, Antalya’da başladı. Türkiye’nin yanı sıra Polonya, Macaristan, Rusya ve Letonya’nın katılımıyla gerçekleştirilen turnuva, Türkiye […]


TBMM’yi kral ve bizim vekil sırtladı Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler