Gerede YeniGün Gazetesi
Toplum merkezi start alıyor
4 Haziran 2014 17:22
Font1 Font2 Font3 Font4
Toplum merkezi start alıyor

Gerede Belediyesi tarafından proje halinde hazırlanarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunulan ve bunun neticesinde 615.000 TL hibe almaya hak kazanan “Toplum Merkezi Projesi” yapım ihalesi tamamlandı.

23 Mayıs 2014 Cuma günü yapılan ihaleye 7 firma teklif verdi. Değerlendirme sürecine alınan teklifler, değerlendirmenin tamamlanmasının ardından ihaleyi kazanan firmayla sözleşme imzalanacak ve hemen ardından toplum merkezinin yapımına başlanacak.

Dayıoğlu Mahallesi 614 ada 17 parselde inşaatına başlanacak olan Toplum Merkezi, ihaleyi alan firma tarafından 6 Ay (180 gün) içerisinde bitirilecek.

Projenin bitirilmesiyle birlikte dezavantajlı grupların spor, sanat, kültür olanaklarına erişimi kolaylaştıracak. Dar gelirli ve engelli vatandaşlarımızın istihdamlarına yönelik mesleki ve teknik kapasitelerini yükseltecek. İçerisinde aile danışma merkezi bulunacak ve dezavantajlı gruplara rehberlik hizmeti verilecek. Ayrıca Toplum Merkezi’nde mesleki eğitim sınıfları, bilgisayar destekli tasarım sınıfları, el sanatları atölyesi, müzik sınıfı, çok amaçlı salon bulunacak.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa