Gerede YeniGün Gazetesi
Toplum merkezi yükseliyor
11 Temmuz 2014 14:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Toplum merkezi yükseliyor

Gerede Belediyesi tarafından hazırlanarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunulan ve kabul edilen “Toplum Merkezi Projesi” start aldı. Geçtiğimiz haftalarda ihalesi tamamlanan Toplum Merkezi’nin yapım çalışmaları başladı.

Gerede Belediyesi tarafından projesi hazırlanarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunulan ve bunun neticesinde 615.000 TL hibe almaya hak kazanan “Toplum Merkezi Projesi” için yapım çalışmaları başladı. Toplum Merkezi’nin yapım ihalesi geçtiğimiz haftalarda gerçekleşmişti. 7 firmanın verdiği tekliflerin değerlendirilmesi tamamlanarak, ihaleyi kazanan firmayla sözleşme imzalanmasının ardından toplum merkezinin yapımına başlandı.

Dayıoğlu Mahallesi 614 ada 17 parselde inşaatına başlanan Toplum Merkezi, ihaleyi alan firma tarafından 6 Ay (180 gün) içerisinde bitirilecek. İçerisinde aile danışma merkezi bulunacak ve dezavantajlı gruplara rehberlik hizmeti verilecek olan Toplum Merkezi’nde, mesleki eğitim sınıfları, bilgisayar destekli tasarım sınıfları, müzik sınıfı, el sanatları atölyesi ve çok amaçlı salon da bulunacak. Gerede Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında, dezavantajlı grupların; spor, sanat, kültür olanaklarına erişiminin kolaylaştırılması, dar gelirli ve engelli vatandaşların istihdamlarına yönelik mesleki ve teknik kapasitelerinin yükseltilmesi amaçlanıyor.

Allar yerinde inceledi

Yapılan çalışmaları sürekli yerinde inceleyen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, yapımına başlanan Toplum Merkezi inşaatını ziyaret etti. Allar, burada yaptığı açıklamada, “2014 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedeflenen bu merkez, İlçemize katma değer katacak inşallah. Dayıoğlu Mahallemize, Geredemize hayırlı olsun.”dedi ve inşaat hakkında çalışanlardan ve müteahhitten bilgi aldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa