Gerede YeniGün Gazetesi
Törene asker katılmadı!
14 Nisan 2014 17:54
Font1 Font2 Font3 Font4
Törene asker katılmadı!

Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü, hafta boyu yapılan etkinliklerle kutlandı. Ancak kutlamalarda büyük bir ayrıntı dikkat çekti. 10 Nisan Polis Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene asker katılmadı.

Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan’ın yer almadığı törende vekilinin de olmaması dikkat çeken bir diğer ayrıntı oldu. Garnizon Komutanı Doğan’ın neden törene katılmadığına ilişkin kamuoyuna bir açıklama yapılmazken, alışılagelmişin dışında gerçekleşen bu törenin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü binasındaki kutlamalara da askerden katılımın olmaması yine dikkatlerden kaçmadı.

10 Nisan Polis günü nedeniyle düzenlenen törenin protokol bölümünde (ön sırada) Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ile Belediye Başkanı Mustafa Allar kaldı. Katılımın düşük olması bir diğer ayrıntı olarak göze çarptı.

Emniyet Müdürü Veli Gözütok, törende devletin şefkatli kollarının vatandaşlara açık olacağının mesajını verirken, geleceğin polisleri en çok ilgiyi görenler oldu.

Fedakarlığa hazırız

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Veli Gözütok, “10 Nisan 1845’den bu güne sürekli kendini yenileyen, teknolojiyi sonuna kadar zorlayan, insan haklarına saygılı, meslek etiğini uygulayan, mevcut kanunların çerçevesinden çıkmayan ve dünya güvenlik teşkilatlarının örnek alacağı bir teşkilat olmak misyonumuzdur. Adaletin sağlanmasında ilk müracaat kapısı olarak büyük sorumluluk taşımaktayız. Bu güne kadar ve bundan sonra da vatandaşımızın ve devletimizin huzur ve güvenliğine yönelik tehdit ve tehlikelere karşı aynı kararlılık ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. Yüce milletimiz için her türlü fedakarlığa hazırız. Her zaman profesyonelliğimizi ve sağduyumuzu kaybetmeyeceğiz. Devletimizin şefkatli kolları vatandaşımıza açık olacaktır. Suç ve suçlunun karşısında, mağdur ve muhtaç olanın yanında olacağız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları yegane aşığımız olacaktır. Bu vesile ile fedakar meslektaşlarımızın ve değerli ailelerinin Polis Haftasını kutlar, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anar, sevgi ve saygılar sunarım.”dedi.

Program daha sonra Veli Gözütok’un İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında tebrikleri kabulüyle devam etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa