Gerede YeniGün Gazetesi
“Ülkemiz ileriye giderken memleketimizi geriye götürmek gibi bir lüksümüz olamaz”
27 Kasım 2013 14:25
Font1 Font2 Font3 Font4
“Ülkemiz ileriye giderken memleketimizi geriye götürmek gibi bir lüksümüz olamaz”

AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, İlçe Başkanlığı görevine gelir gelmez ilk röportajını Yenigün’e verdi. Şafak, “Ülkemiz ileri giderken ilçemizi bulunduğu konumdan geriye götürmek yada yerinde saydırmak gibi bir lüksümüz olamaz.”dedi.

Soruları yanıtlamadan önce 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ilişkin bir de açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Şafak, bizim medeniyetimizde öğretmenlerin anne-baba gibi aziz kimseler olduğunu söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, İlçe Başkanlığı görevine gelir gelmez ilk röportajını verdi. Soruları yanıtlamadan önce 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ilişkin bir açıklama yapan Ali Şafak, öğretmenlerin medeniyetimizdeki yerine vurgu yaptığı açıklamasında, “Biz büyük bir medeniyetin temsilcileriyiz. İlk nazil olan ayeti kerime “Oku” diye başlamaktadır. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretene 40 yıl köle olurum” sözü, bununla birlikte ecdadımızın alimlere ve ilim sahiplerine gösterdikleri hürmet her türlü takdirin üstündedir. Fatih Sultan Mehmet Han’ın Hocası Ak Şemsettin’e ve Yavuz Sultan Selim Han’ın Şeyhü’l-İslâm İbn-i Kemal’e gösterdiği hoşgörü ecdadımızın öğretmenlerine ve âlimlere gösterdiği saygının en güzel örneklerindendir”diye konuştu.

Türkiye’nin iyi yetişmiş gençlere ihtiyacı olduğuna değinen Şafak, “Türkiye son yıllarda eğitimden emniyete, adaletten sağlığa, ulaşımdan ekonomiye kadar büyük bir gelişme göstermiş ve adeta bir sıçrama yaşamıştır. Bu güzel gelişmelerin önümüzdeki yıllarda da çıtasını yükselterek devam etmesi iyi yetişmiş gençlerle mümkündür. Bu gençleri hiç şüphesiz, öğretmenlerimiz yetiştirecekler. Türkiye’nin en ücra köşelerinde fedakarca çalışan ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin gayretleri de her tülü takdire şayandır” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin hayat şartlarının sürekli iyileştirildiğini belirten Şafak, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlerimize büyük önem vermektedir. Sayın Başbakanımızın, “Öğretmenlerimizin hayat şartlarını yaptıkları işin statüsüne uygun düzeye getirene kadar biz durmayacağız. Gereken her adımı atacağız.” ifadesinin gereği, sürekli olarak öğretmenlerimizin çalışma şartları, yaptıkları işin saygınlığıyla paralel olarak iyileştirilmiştir. Yine çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için öğretmen sayısı artırılmış ve okullarımızda görev yapan öğretmenlerimizin yüzde 34’ü AK Parti iktidarı döneminde atanmıştır. Bütün bu gelişmeler, geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerimizin hayat standartlarını yükseltme ve eğitimin kalitesini artırma yolunda atılmış çok güzel adımlardır”dedi.

Türkiye’nin AK parti iktidarıyla en büyük bütçeyi eğitime ayırdığının unutulmaması gerektiğini belirten Şafak, bunun geleceğimize yapılan en büyük yatırım olduğunu söylediği mesajında, “Gerede’de ve ülkemizin dört bir köşesinde görevlerini büyük bir gayret, aşk ve şevkle yerine getiren öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu anlamlı kutlama mesajından sonra Yenigün’ün sorularını yanıtlayan AK Parti yeni İlçe Başkanı Ali Şafak, tüm sorulara içtenlikle cevap verdi. İşte o röportaj:

AK Parti İlçe Başkanlığı görevine layık görüldünüz. Bu noktada neler söylemek istersiniz?

Ali Şafak: AK Parti’yi en çabuk anlayan Gerede olmuştur ve ben bu noktada memleketimle gurur duyuyorum. Böylesine anlamlı bir ilçede bana bu görevin layık görülmesi ile de büyük mutluluk duyduğumu gizleyemem.

Tüm seçimlerde Gerede AK Parti’yi en çabuk, en iyi anlayan ve seçimler sonuçlandıktan sonra Genel Başkanımız Tayyip Erdoğan tarafından seçim sonuçlarıyla dikkat edilen ve her söz açıldığında Gerede’ye olan sevgisi konuşmalarından Genel Başkanımızın belli olan, bu vesile ile bir çok şeyi hak eden Gerede’mizde, bana bu görevi layık gören AK Parti ailesine buradan teşekkür ediyorum. Ayrıca bu ak yolda hizmet için Belediye Başkan Aday Adayı olan tüm değerli aday adaylarımıza başarılar diliyorum.

Ali Şafak’lı yeni dönemde neler yaşayacağız?

Ali Şafak: AK Parti’nin halkımızın teveccühüyle iktidara gelmesiyle geriye gitme dönemi sona ermiştir. Türkiye’nin ufku gerek ekonomik gerekse diğer tüm alanlarda hep ileriye gitmiştir. Dolayısıyla bizim ilçemizi bulunduğu konumdan geriye götürmek yada yerinde saydırmak gibi bir lüksümüz olamaz. Ülke ileri giderken AK Parti’yi en çok anlayan memleketimizi daha ileriye taşımamız boynumuzun borcudur düşüncesindeyiz. Bu noktada memleketimizin kazanımları doğrultusunda her zaman olduğu gibi yönetim kurulu arkadaşlarımla ben elimizi taşın altına değil vücudumuzu koymaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Memleketimizin gelişmesi noktasında gereken her türlü adım atılmaya devam edilecektir.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

12 yıl önce insanların siyasetten umutlarını kestikleri, geleceği göremedikleri, Türkiye’nin kara bulutlarla kaplandığı günlerde Başbakanımız, Dünya Liderimiz Recep Tayip Erdoğan Başkanlığı’nda, bir avuç Anadolu gencinin çıktığı yolda bugün geldiğimiz noktaya arkamıza dönüp bakınca nerelerden nerelere geldiğimizi görebiliyoruz.

Bu 12 yıl içersinde dünya tarihi yeniden yazılmıştır. Türkiye’nin üzerindeki kara bulutlar dağılmış ve o bulutlar arasıdan güneş ortaya çıkmıştır ki sadece Türkiye değil, tüm Müslümanların, dünyanın neresinde olursa olsun bütün mazlum milletlerin umudu olmuş, onların varlığı olmuştur. Bu noktada Gerede’nin en önemli özelliği birlik, beraberlik içersinde hiç şüphesiz duruşudur. AK Parti bayrağını daha da yükseklere taşımayı hedef koyduğumuz bu kutlu yolumuz memleketimize hayırlı olsun.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa