Gerede YeniGün Gazetesi
Vatandaş “istihdam” dedi
30 Ekim 2013 11:32
Font1 Font2 Font3 Font4
Vatandaş “istihdam” dedi

Seçim atmosferinin hız kazandığı bu günlerde ilçe halkının seçilecek belediye başkanından beklentilerini araştırdık. Çok ilginç sonuçların ortaya çıktığı bu araştırmanın sonucunda Gerede halkı “önce istihdam” dedi.

Yenigün, bu hafta da halkın nabzını tutmaya devam etti. Yaklaşan yerel seçim öncesi vatandaşlara, “seçilecek yeni belediye başkanından beklentiniz nedir?” sorusunu yönelttik. Gerede seçmeni büyük oranda önce “istihdam” dedi. Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde boşta duran parsellerin artık fabrikalar ile dolmasını beklediklerini ifade eden vatandaşlar, Gerede’de iş gücünün bu şekilde artırılması ve buna paralel olarak ilçe nüfusunun büyümesi için yeni seçilecek Belediye Başkanından büyük beklenti içersinde olduklarını ifade ettiler.

Vatandaşların ikinci beklentisi ise Demirciler Mahallesi’nde yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hayata geçirilmesi oldu. Buraya yapılacak AVM ve oluşacak ticari işletmeler ile birlikte Gerede ekonomisinin can bulacağını düşünen vatandaşlar, yeni seçilecek belediye başkanının bu projeyi acilen hayata geçirmesi gerektiği düşüncesine vardılar.

Vatandaşların üçüncü beklentisi ise doğalgaz nedeniyle bozulan yolların durumu oldu. Özellikle Yenimahalle ve Dayıoğlu Mahallelerinde ikamet eden vatandaşların dile getirdiği bu istekte bozuk yollara acilen çare bulunması istenildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa