Gerede YeniGün Gazetesi
YAPAMAZSAM BIRAKIRIM!
19 Mart 2014 12:50
Font1 Font2 Font3 Font4
YAPAMAZSAM BIRAKIRIM!

AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, Yenigün’e verdiği özel röportajda “Başaramayacağımız hiçbir projemizi kamuoyu ile paylaşmadık. 5 yıl içersinde paylaştığımız tüm projelerimizi bitireceğiz. Yapamazsam bırakırım. Bizim özgüvenimiz tam. Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım etmez. Rabbim nasip ederse biz bu projeleri tek tek ressamın resmini işlediği gibi Geredemiz’i ince ince işleyeceğiz.”dedi.

Allar ayrıca, “1 yıl içersinde Geredemiz’in hangi mahallesi olursa olsun artık yol sorunu kalmayacak. Halkımız fabrika noktasında beklentilerini aktarıyor. Bu noktada şunu belirtmek isterim; AK Parti öncesi OSB’de 2 fabrika vardı. Şu anda 8 fabrikanın bacası tütüyor. Ayrıca 3 fabrika inşaat aşamasında, 3 fabrika da proje aşamasında. 2015 yılı sonunda kadar OSB’deki fabrika sayısı 14 olacaktır ve en az 400-450 kişi istihdam edilecek.”ifadesini kullandı. Allar, %65’in üzerinde alacakları her oyun başarı olacağını da belirtti.

 

AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, Yenigün’e verdiği özel röportajda bir çok konuya değindi. Azimli duruşuyla dikkat çeken Allar ile gerçekleşen röportajın tüm ayrıntıları şöyle:

Gerede’de kurulduğu günden bugüne hiçbir seçimi kaybetmemiş AK Parti var. Bu seçimde AK Parti’ye halkımızın ilgisi nasıl?

_Mustafa ALLAR: “Partimizle kurulduğu günden bugüne değin 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 2 referandum geçirdik. Gerede’de halkımız öncelikle 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde %69, 22 Temmuz 2007’de %79, 12 Haziran 2011’de %84 oy vererek AK Parti’yi anlamlandırmıştır. Böyle bir ilçede siyaset yapmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. AK Partimizi en iyi anlayan, en iyi anlamlandıran ilçedir Geredemiz. Bizim halkımız şu ana değin muhafazakar ve demokrat yapısını muhafaza etmiştir. Ben halkımızın yine bu seçimlerde bizim elimizi güçlendireceğine, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde kesinlikle AK Parti’nin başarılı olacağına, belediyeyi yine alacağına yürekten inanıyorum ve bir endişemizin olmadığını ifade etmek istiyorum.”

Projelerinizi açıkladınız. Bu projelerin hepsini 5 yıl içersinde Belediye Başkanı seçilirseniz gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz?

_Mustafa ALLAR: Projelerle ilgili biz Gerede’nin projeksiyonunu çektiğimiz bu dönemde başaramayacağımız hiçbir projemizi kamuoyu ile paylaşmadık. Hemşehrilerim dağıttığımız kitapçıkları ellerinde bulundursunlar, kaybetmesinler. Rabbim nasip ederse 5 yıl içersinde bu projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Bu noktada halkımızın endişesi olmasın.

“Endişe olmasın” dediniz. Peki Demirciler Mahallesi projesi de tamamlanır mı?

_Mustafa ALLAR: Olacak, bu proje 5 içersinde tamamlanır. Çünkü biz seçimi kazandığımız takdirde çalışmalarımıza hızla başlayacağız. Şu anda Bakanlar Kurulunun kararı bekleniyor. Projenin belki sarkan bölümleri olabilir ama proje hayata geçmiş, işlevini almış durumda olur. Bütün gayretlerimiz projeleri tamamlama noktasında olacak. Endişem yok, kendime ve ekibime olan özgüvenim ve bu projelerin çoğunun bakanlıklar nezdinde desteklenerek yapılacak projeler olması hasebiyle projenin hayata geçeceğine yürekten inanıyorum.

Seçim gezilerinde “yapamazsam bırakırım” dediğiniz ve bu cesareti gösterdiğiniz iddia ediliyor. Bu doğru mu?

_Mustafa ALLAR: Evet, doğrudur ve yine söylüyorum; yapamazsam bırakırım. Bizim özgüvenimiz tam. Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım etmez. Rabbim nasip ederse biz bu projeleri tek tek ressamın resmini işlediği gibi Geredemiz’i ince ince işleyeceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bu projeleri hayata geçirebileceğimize inandığımız için biz bu yola çıktık. Gerede’nin temel ihtiyaçlarını, temel sorunlarını projeksiyondan geçirerek ekibimizle birlikte yapmış olduğumuz saha çalışmalarıyla Gerede’nin eksiklerini tespit ederek yola koyulduk.

Mustafa Allar Belediye Başkanı seçilirse nasıl bir Gerede toplumu bekliyor olacak?  

_Mustafa ALLAR: Projelerimizi hayata geçirdiğimizde daha farklı, daha yaşanabilir, daha istihdama dönük ve daha temiz bir Gerede olacak. Özellikle belirtmek isterim; bu bizim hayallerimizi süsleyen Gerede’dir. Bu işe girerken sadece elimizi değil hem yüreğimizi, hem başımızı taşın altına koyduk.

Gerede halkı seçim gezilerinde sizden neleri yapmanızı istiyor?

_Mustafa ALLAR: Halkımızın istekleri genelde mahalleleriyle ilgili yol problemleri oluyor ve “bize yolların durumu ne olacak?” diye soruyorlar. Yollarla ilgili şunu net ifade ediyorum; 1 yıl içersinde Geredemiz’in hangi mahallesi olursa olsun artık yol sorunu kalmayacak. Bu bizim ayıbımız olur. Zaten doğalgazı biten bölgelerde mevcut Belediye Başkanımızın yapmış olduğu asfalt çalışmaları gibi biz de hızlı bir şekilde, sonuç odaklı ve zamanı iyi kullanarak hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Biz halkımıza güveniyoruz, bize güvensinler. Şu ana dek AK Parti’ye ciddi şekilde destek verdiler. Yapmış olduğumuz seçim çalışmalarında halkımızın o teveccühünü, o samimiyetini net bir şekilde görebiliyorum. Allah’ın izniyle seçimle ilgili bir endişemiz yok. Şu anda seçim oranını yükseltmek için gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalışacağız. 30 Mart akşamı AK Parti’nin bayrağını yine Geredemiz’in zirvesine çıkaracağız.

Yine halkımız fabrika noktasında beklentilerini aktarıyor. Bu noktada şunu belirtmek isterim; AK Parti öncesi OSB’de 2 fabrika vardı. Şu anda 8 fabrikanın bacası tütüyor. Ayrıca 3 fabrika inşaat aşamasında, 3 fabrika da proje aşamasında. 2015 yılı sonunda kadar OSB’deki fabrika sayısı 14 olacaktır ve en az 400-450 kişi istihdam edilecek. Tüm bunları halkımızla paylaşıyoruz. Bir Belediye Başkanı fabrika yapamaz. Ama şunu vatandaşımızla paylaşıyoruz; gerekirse yatırımcının ayağının altına paspas olacağız, hazırız. Biz insanların hayalleriyle oynamıyoruz.

Teşvik sisteminin ilçeler bazına indirilmesi için sizin dönemizde bir çalışma yapılacak mı?

_Mustafa ALLAR: Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığım dönemde bu konuyu gündeme getirdik. Bolu ili olarak biz teşvikten yararlanamadık. Bunun sebebi de Bolu’nun kalkınmış ilk 10 il arasına girmesi. Veriler Bolu’yu zengin il gösteriyor. Bunun tüm Türkiye’de ilçeler bazlı, sektörel bazlı uygulandığında OSB’lerin daha canlı hale geleceğini Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevim döneminde ifade ettik. Böyle bir çalışmanın umudu içindeyiz.

Bolu’nun yükünü Gerede’nin çekmesi saçma değil mi?  

_Mustafa ALLAR: Bunu kabul ediyorum, vatandaşlarımızın serzenişleri doğru. İlgili Bakanlıklarla bu konuyu paylaştık. Rabbim nasip ederse önümüzdeki dönemde sektörel yada ilçeler bazlı teşvikin devreye gireceğine inanıyorum.

%50’nin üzerinde alınmış her bir oy sizce başarı mıdır?

_Mustafa ALLAR: Önemli olan seçimi kazanmak ve Belediye Başkanlığı ile Belediye Meclisi’ni almaktır. Bizim hedefimiz yüksek. İnşallah %65’in üzerinde oy alacağımıza biz inanıyoruz. Buna olan inancımız tamdır. Bunu halkımızın bizi kucaklamasıyla görebiliyoruz. En az alacağımız oy %60’tır ve bunun üzerindeki her oy bizim için başarıdır.

YAPAMAZSAM BIRAKIRIM! Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa