Gerede YeniGün Gazetesi
Yeni Gerede’de ayrı ayrı noktalarda olacaklar
4 Aralık 2014 12:12
Font1 Font2 Font3 Font4
Yeni Gerede’de ayrı ayrı noktalarda olacaklar

Yapımı noktasında Bakandan sözü alınan Adalet Sarayı için yer tespitinde sona yaklaşıldı. Muhabirlerimiz, yeni Adalet Sarayı’nın bulunduğu yerden başka bir alana yapılacağı bilgisine ulaştılar. Kurum binaları şehrin ayrı ayrı noktalarında olacak.

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin onaylanmasıyla birlikte yeni baştan dizayn edilecek Gerede’de değişim sadece bu mahalle ile sınırlı kalmayacak gibi gözüküyor. Yakın zamanda yapımına başlanacak Adalet Sarayı da değişimin bir parçası olacak. Ayrıca Hükümet Konağı binası da değişimden nasibini alacak.

Şehir kayıyor!

Hükümet Konağı ve şu anda yer bulma noktasında çalışmaların devam ettiği Adalet Sarayı’nı başka bölgelere kaydırma düşüncesinde olan Başkan Allar, ilçenin büyümesini de göz önünde bulundurarak özellikle sıkışık bir düzende olan kurumları bulunduğu bölgeden farklı bölgelere taşımayı amaçlıyor. Özetle çok yakın zamanda yeni Hükümet Konağı ile Adliye binası ilçenin ayrı ayrı bölgelerinde olacak. Belediye binası Cumhuriyet Meydanı’ndayken Adalet Sarayı ve Hükümet Konağı ilçenin diğer mahallelerinde olacak. Bu da hem binaların olduğu alanların gelişmesine neden olacak hem de sıkışıp kalan ticari akış bölgelere dağıtılmış olacak. Trafiğe kapalı cadde ve AVM yeni dizayn edilecek Demirciler Mahallesi’nde olacak.

Terminal Bahçelievler’e mi?

Muhabirlerimiz ayrıca önemli bir bilgiye daha ulaşmayı başardılar. Daha netlik kazanmayan ancak ilerleyen günlerde açıklanması beklenen bu gelişme; “Terminalin de şehir dışına kaldırılması.” Sık sık bakım isteyen ve eskiyen Terminal’in Bahçelievler Mahallesi’ne taşınması noktasında çalışmalar yapıldığı öğrenildi.

Yeni Gerede’de ayrı ayrı noktalarda olacaklar Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa