04-Aralık-2022 05:55:14

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
AFAD yaraları tamamen sardı

AFAD yaraları tamamen sardı

24 Mayıs Cumartesi günü Muratfakılar Köyü’nde meydana gelen hortumda evleri hasar gören vatandaşların imdadına koşan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) yetkilileri, Muratfakılar (Tatlar) Köyü’ndeki çalışmalarını tamamladılar.

Evleri hasara uğrayan vatandaşların mağduriyetlerinin tamamen giderildiğini belirten AFAD İl Müdürü Hasan Erdoğan, Muratfakılar Köyü’nde bugüne dek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Erdoğan, “Yaşanan hortum sonrası ilk dakikadan itibaren 5 kişilik arama ve kurtarma ekibimiz olay yerine intikal etmiş ve kurtarma çalışmalarını yürütmüş olup sonrasında da Müdürlüğümüz teknik personelince hasar tespiti çalışmaları yapılmıştır.

Geçen süre zarfında hortumdan etkilenen 4 vatandaşımızın mağduriyetlerini giderebilmek için çalışmalar hızla yürütüldü ve vatandaşlarımıza acil yardım ödenekleri elden nakit olarak teslim edildi. Vatandaşlarımız bu ödenekler ile yaralarını sardılar. Bizim için en önemli konu risk yönetimi. Afetler olmadan önce gerekli olan tedbirleri almak için uğraşıyoruz. Maalesef ilimizde farklı afetler yaşanabiliyor ve biz her afeti ciddiye alıp hazırlıklı olmalıyız. Bunun için aralıksız çalışıyoruz. Muratfakılar (Tatlar) Köyü’ndeki çalışmalar tamamlanarak yaralar tamamen sarılmıştır. Bu tür afetlerde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz vatandaşlarımızın ilk dakikadan itibaren yanında olacaktır. Muratfakılar Köyü’nde yaşanan hortumdan sonra çalışma yürüten ekibimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Cevap bırakın